28
29
30
31

Sport hírek  -  2016. 05. 06. 19:55  -  Somos Zoltán, fotó: Simon Erika (archiv)
    Megint hárommal volt jobb az Alba Fehérvár, közel az elődöntő

Kaposvári meccsel folytatódott a rájátszás az Alba Fehérvár számára. A hazai szoros mérkőzés után ezúttal sem tudtak elszakadni egymástól a csapatok az első félidőben. Lóránt Péter eredményességére és Simon Balázs asszisztjaira építve sikerült előnyt építenie az Albának, ami kitartott a meccs végéig, így 2-0-ra vezet a párharcban, és egy győzelemnyire van a továbbjutástól a fehérvári csapat.

Ugyanúgy kezdődött a második meccs is, mint az első: kaposvári pontokkal és fehérvári hibákkal. Hiába gyakorolta a zóna elleni játékot a héten az Alba, tanácstalannak tűntek a vendégek. A somogyiak sem dobtak be mindent, a fő problémájuk azonban Lóránt Péterrel akadt, aki szinte egyedül szállította a fehérvári pontokat. De olyannyira, hogy fordított is velük. Rengeteg hiba jellemezte a játékot, ami részben a nagy iramra volt fogható, közben a játékvezetők sem akarták tördelni a meccset. Palánk alatt szinte semmit nem fújtak le, de nem ezért tudta visszavenni a vezetést a Kaposvár. Jazvin vezérltével ők dobták az utolsó hat pontot az első negyedben.

A másodikban még több lett a rontott dobás, eladott labda, hektikus, de fordulatos játék zajlott. Lóránt továbbra is ellenállhatatlan volt, védekezésben azonban sok hibát követett el az Alba. A Kaposvár sem dicsekedhetett támadásaival, és amikor Chery majd Spurlock betalált, vezettek a vendégek. Élvezetes volt a meccs, a hazai szurkolók főleg akkor élvezték, amikor az első találkozón nyolc, itt eddig négy hármast rontó Puljko kétszer jól célzott kintről, és visszavette az előnyt a KKK. Csakhogy a félidő utolsó támadásában Myles keze is megvillant távolról, így a vendégcsapat mehetett minimális előnnyel pihenni húsz perc után.
    Folytatódott a hazai zóna szünet után, de négy Alba-pont mutatta, lehet ellene játszani. Ubilla triplával válaszolt, ám a védekezés szorosabb lett a fehérváriaknál, ráadásul Lóránt továbbra is tarthatalannak tűnt. Persze Puljko is megmutatta, hogy tud emberről triplát dobni. Simon Balázs jól játszotta a kettő-kettőket a centerekkel, Csorvási és Wright is betalált ilyenből. Myles labdaszerzése és zsákolása után héttel ment a Fehérvár, időt kért a hazaiak mestere. Puljko negyedik hármasára jött válasz Tóth révén, de a hazai betöréseket nem védte jól az Alba. A hazaiak mesterlövésze, ahogy vérható volt, mindent bedobott, ám a negyed végén Spurlock óriási blokkját Markovics triplája követte, és öt ponttal jártak előrébb a vendégek.

Kivédekezett hazai támadással és egy futtából eleresztett Myles-triplával kezdődött a negyedik negyed, de mielőtt mélyebb lett volna a gödör a Kaposvárnak, Baki is bevágott egy hármast. Nyolcpontos előnyt adott le alig két perc alatt az Alba, Jazvin, mint Fehérváron, megint ebben a periódusban aktivizálta magát. Hiába kért időt Dzunics, a zóna ellen tnácstalan volt csapata, Jazvin pedig kiegyenlített. Chery jókor talált be kintről, és Mylesnek is volt szép tempója, Csorvási ellenben kipontozódott. Az utolsó öt percbe öt pont előnnyel mentek be Simonék, a csapatkapitány nyolc gólpassznál járt ekkor. Lóránt a lepattanókra is figyelve tovább termelt, Puljkót pedig újabb triplakísérleténél betakarták. Maradt izgalom az utolsó percre, mert labdát adott el, tiszta dobást rontott az Alba, Hendlein pedig zsákolt. Lórántra támadóhibát fújtak, de nem tudott egyenlíteni a Kaposvár.  A mezőny legeredményesebbje büntetőből elérte a harminc pontot, és bár sok dobás kimaradt a vonalról, sikerült kiharcolni a második győzelmet, amivel közel került a bajnoki elődöntőhöz az Alba Fehérvár.

Kaposvári KK - TLI-Alba Fehérvár 84-87 (18-14, 20-25, 22-26, 24-22)
    Alba: Chery 14/6, Myles 17/6, Markovics 7/3, Lóránt 31/6, Wright 2. Csere: Spurlock 2, Simon B. 3, Csorvási 6, Tóth P. 5/3.

"Nüanszok döntöttek. Ezúttal sikerült jobban kontrollálni a lepattanózást, ebben volt különbség a javunkra. Emellett megakadályoztuk az indításokat, ami szintén fontos volt" -értékelt Dzunics Braniszlav.
    Az egyik csapat három győzelméig tartó párharc állása 2-0 az Alba Fehérvár javára, a következő mérkőzéshétfőn Fehérváron lesz.