30
31

Sport hírek  -  2016. 04. 30. 15:59  -  Kaiser Tamás A cikk VIDEÓT tartalmaz
    A legvégéig szoros volt - bronzmeccset játszik a Fehérvár vasárnap

Mindkét elődöntő szoros meccset hozott a Magyar Kupa négyesdöntőjének első napján. A Győr a Ferencvárost győzte le előbb 25-24-re, majd pedig az Érd a Fehérvárt. Az FKC a szünetben négygólos hátrányban volt, és bár a hajrá előtt egyenlő volt az állás, az idegek harcát az érdiek bírták jobban.

A női kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjének első elődöntője végig izgalmas csatát hozott, és végül 15-11-es félidei vezetés után egy góllal, 25-24-re győzött a Győr a Ferencváros ellen. A második elődöntőben a Fehérvár KC és az Érd meccselt egymással. A két csapat kicsit megilletődötten kezdett, előbb Krpez lőtt kapufát, majd Sipeki védett Vukcevic lövésénél, a 3. percben Gjorgjijevska szerezte a találkozó első gólját. Az érdiek első találatára az 5. percig kellett várni. Ishitate beállóból szerzett góljával, és Tilinger szép betörése után 3-1 állt az eredményjelzőn. A félidő feléig vezetett az FKC, Krpez két büntetője után azonban már az Érdnél volt az előny. Deli Rita időt is kért ekkor, ezt követően pedig a 17. percben Herr Anita egyenlített, az Érd azonban egy 5-1-es rohammal elnyúlt a Fehérvártól, Klivinyi a 22. és a 23. percben is betalált, amivel 12-8-ra vezettek a narancsmezesek. És ez a különbség a játékrész végéig megmaradt, Vukcevic utolsó másodpercben lőtt góljával 16-12-es érdi előnnyel mentek pihenni a csapatok.
    A második 30 perc hasonlóan kezdődött, mint az első, sokáig kellett várni a gólokra, ezek gyártását Klivinyi kezdte, amire Májer válaszolt. Az FKC pedig tíz perc alatt az egyenlítés közelébe küzdötte magát, köszönhetően többek közt Tápai Szabina beállásának. Az átlövő értékesítette az első fehérvári hetest, amivel a 41. percben – már másodszor – egy gólra zárkózott az FKC, 19-18 volt ekkor az állás. Signaté találta után ismét három volt közte, Deli Rita pedig másodszor is időt kért. Ami nem hozta meg a várt fordulatot, több támadását sem tudta góllal befejezni az FKC, igaz, szerencsére az Érd sem. A 47. percben Mayer Szabina törte meg a gólcsendet, majd jött Tápai és 11 perccel a vége előtt ismét csak eggyel ment az Érd. Az 51. percben Ishitate egyenlített, estében lőtt Janurik kapujának tetejébe! Az 54. percben Vukcevic talált be emberelőnyben, tíz perccel a legutolsó érdi gólt követően… Majd jött Krpez ötödik büntetője, és kilencedik gólja, amire Tápai válaszolt, négy perccel a vége előtt 22-23-at mutatott az eredményjelző. Két perc volt hátra, amikor Klivinyi megint kettőre növelte a két csapat közti különbséget, jött is a fehérvári időkérés. Gjorgjijevska próbálokozott a szélről, de Janurik védett, majd jött Gonzalez és pontot tett minden kérdés végére. Tápai még meglőtte a hatodik gólját, de a Magyar Kupa döntőjébe az Érd jutott be, míg a Fehérvár a Fradival küzd meg vasárnap, 15:45-től a bronzéremért.

Fehérvár KC – Érd 23-25 (12-16)
    Fehérvár: Sipeki Herr O. - Májer 1, Tanabe 2, Tilinger 2, Gjorgjijevska 2, Hajduch, Ishitate 3, Bandelier, Tápai 6(1), Herr A. 4, Mayer 3, Kazai.