28
29
30
31

Sport hírek  -  2016. 04. 27. 20:02  -  Somos Zoltán, fotó: Simon Erika A cikk KÉPGALÉRIÁT tartalmaz
    Extrákkal pótolta hiányzóit az Alba Fehérvár a Körmend ellen

Rendkívül tartalékos Alba Fehérvár fogadta a Körmendet a középszakasz utolsó mérkőzésén. Három légiós és Supola is hiányzott a hazaiaktól, de volt, aki pótolja őket. Az élete meccsét játszó Markovics Luka 29 pontig jutott, a csapat pedig biztos győzelmet aratott és második helyen ment be a rájátszásba.

A Pakson kiállított Pearson és Spurlock mellett a térdével bajlódó Kenny Chery sem öltözhetett szerelésbe - vagyis épp úgy két légióssal várta a Körmendet az Alba, mint a bajnokság legelső fordulójában a Zalaegerszeget. Akkor még meglepetésnek tűnt a később remeklő Zete (hosszabbításos) győzelme, most az öt külföldivel érkező, kupagyőztes vasiak favorittá léptek elő. Légiósaikkal kezdtek, de eleinte nem tudtak mezőnyből betalálni, mindkét palánknál a védekezés dominált. Az Alba közelebb vitte a labdát a palánkhoz és 10-2-nél időkérésre kényszerítette a vendégek edzőjét, Teo Cizmicet. A kezdőbe kerülő Markovics triplájával így is tíz lett közte, ekkor érkezett az első körmendi mezőnykosár. Megakadt a szekér hazai oldalon, kiszédülő dobások után kellett Lóránt triplája. A pocsék körmendi dobószázaléknak remek védekezéssel ágyazott meg az Alba, így kevés dobott ponttal is biztosan nyerte az első negyedet.
    Jól használta centereit a Fehérvár, Wright és Lóránt fizikuma pontokat hozott, miközben a vendégek újabb támadásokat rontottak el. Tizenöt pontos hazai előnynél ismét időt kértek a vasiak, majd bevágtak két hármast, jelezve, hogy kezdenek belerázódni. Dzunics Braniszlav érthetően takarékoskodott a cserékkel, kollégája inkább csak kereste az ideális felállást. Dickersonra számíthatott, második távolija után nyolcra jött fel a Körmend. Markovics Luka válaszolt neki, de ekkor már látszott, nagyot kell szenvedni minden kosárért. Wright megtette, embertömegben szedett vissza és tett fel faulttal együtt labdát, aztán megint...Extra védekezéssel és Simon kosarával a félidő végén is az Alba volt a jobb, tizennégy pont előnyt építve szünetig.
    A harmadik negyedet Channels révén jobban kezdte a Körmend, ezúttal nem hibázták el támadásban a lehetőségeket a vendégek. Sokkal közelebb azért nem kerültek a mieinkhez, mert Markovics kétszer is jól célzott kintről, a legjobb dobóvá előlépve. Petty sem akart lemaradni, nagy adok-kapok ment ekkor, szinte nem volt rossz kísérlet. Egy túlhúzott körmendi zsákolásból aztán Myles ziccert dobott, közben Channels megkapta negyedik hibáját - ebből igazán nem jött ki rosszul az Alba... A védekezésen látszott, hogy fárad a csapat, de a szívvel nem volt gond: Csorvási támadó lepattanójából Myles vágott triplát, tartva a különbséget. Jött az időkérés odaát, ám ez sem zökkentette ki Markovicsot, aki huszadik pontját is megszerezte. Petty csak triplában utazott, a negyediket is bedobta, de egy töltet maradt az Alba "fegyverében" is - azt Filipovics lőtte el, hangrobbanást előidézve a csarnokban.
    Hosszan játszott támadás végén Tóth Péter talált be kintről, majd adott egy gólpasszt Csorvásinak is, vagyis a negyedik negyed elején tizennyolc pont volt az Alba előnye, több, mint korábban bármikor! Mindent megpróbált a Körmend: Petty rutinosan ráugrott dobás közben a hazai irányítóra, ezért három büntetőt kapott, ez is benne volt a Körmend 8-0-ás rohanásában, ami után Dzunicsnak kellett időt kérnie. Nagyon jókor jött Tóth újabb triplája, amire Channels válaszolt szinte azonnal. Petty emberről is betalált és már csak héttel vezetett az Alba, szerencsére ekkor Markovics ismét riadót fújt és addig küzdött a palánk alatt, amíg begyötörte a labdát a gyűrűbe.Majd időkérés után visszajött és egy tempót is beemelt! Amikor Lóránt dudaszóra dobot hármast és megint közte tizenöt lett, úgy tűnt, tényleg eldől minden. A Körmend persze nem gondolta így, hat ponttal mutatta meg, de Markovicsra nem volt ellenszere - jött az ötödik hármasa! Hiába tüzelt a második félidőben jól a Körmend, óriásit küzdve, remek csapatjátékkal és egyéni extrákkal megszerezte a második helyhez szükséges győzelmet az Alba Fehérvár.
    A rájátszás első körében a Kaposvár lesz az ellenfél, kezdés jövő szerdán Fehérváron.

TLI-Alba Fehérvár - EGIS-Körmend 88-78 (21-12, 22-17, 23-24, 22-25)
    Alba: Simon B. 8, Myles 8/3, Markovics 29/15, Lóránt 19/6, Wright 11. Csere: Csorvási 4, Filipovics 3/3, Tóth P 6/6.