30
31

Sport hírek  -  2016. 04. 23. 19:50  -  Kaiser Tamás / fotó: vidi.hu
    Korai gólok, emberelőny - simán nyert a Videoton

A labdarúgó OTP Bank Liga harminckettedik, vagyis utolsó előtti fordulójában az MTK-t fogadta a Videoton FC Felcsúton. Horváth Ferenc együttese nagyon hamar kétgólos előnybe került, majd emberelőnybe is még az első félidő derekán, és végül magabiztosan verte a fővárosiakat.

A forduló előtt még második MTK érkezett a Videoton ideiglenes otthonába, a felcsúti Pancho Arénába. A Vidi pedig nagyon hamar megszerezte a vezetést, az ötödik percben Stopira tette középre a labdát balról, Nego érkezett, aki öt méterről nagyon szép mozdulattal a kapuba fejelt. Öt perccel később pedig már kettő volt közte, Suljic szaladt el a jobb szélen, majd középre tette a labdát, amit Hegedűs kapus a kapufára öklözött, onnét azonban bepattan a gólvonal mögé, 2-0. A 24. percben Torghelle labdanélküli szituációban felrúgta Simon, azonnal villant a piros, az ex-fehérvári támadó nagyon korán mehetett zuhanyozni. A 36. percben nem sokon múlt a harmadik hazai gól, Tischler szabadrúgásból találta telibe a kapufát.

A második félidő 19. percében aztán összejött Tischlernek az, ami az elsőben csak kevésen múlt: a fehérvári csatár 25 méterről lőtt parádésan szabadrúgásból a bal felsőbe. Egy perccel később jött a negyedik: Suljic kapott remek labdát, egyedül vezethette Hegedűsre, majd szépen elfektette a kapust, és higgadtan az üresen maradt kapuba lőtt. Hat perccel a vége előtt megszületett az ötödik fehérvári gól, Géresi passzolt Negóhoz, aki egyedül vihette a labdát, és tíz méterről Hegedűs mellett a kapuba lőtt. Győzelmével a Videoton egy körrel a vége előttfeljött a tabella második helyére.

Videoton FC – MTK 5-0 (2-0)
    Gólszerzők: Nego 5. perc,  és 84. p. , Suljic 10. p., és 65. p., Tischler 64. p.
    Kiállítva: Torghelle 24. p.