28
29
30
31

Sport hírek  -  2016. 04. 23. 20:11  -  Somos Zoltán, fotó: Simon Erika (archiv)
    Az utolsó percekig volt esély, de kikapott az Alba Pakson

Úgy lépett pályára Pakson a TLI-Alba Fehérvár, hogy ha nyer, már biztosan nem lehet másodiknál rosszabb a középszakasz végén. A hajráig vezettek is Cheryék a kintről remekül célzó hazaiak ellen, akkor azonban elvesztették a fonalat. Tecnikai büntetések, kiállítások is jelezték, hogy rosszul reagált pár játékos az izgalmakra, így büntetőkkel elhúzott és nyert az ASE.

Hazai pályán eddig egyetlen egyszer kapott ki az idegenben már kevésbé acélos Paks, ráadásul az Alba ebben a csarnokban szenvedte el szezonbeli legnagyobb különbségű vereségét. Ezúttal sem kezdett meggyőzően a fehévári csapat, bár mezőnyből előbb köszönt be a hazaiaknál. Utána Dunn két triplával megadta az első negyed alaphangját. Amelyben a Paks hét hármasából hat célba talált, és csak azért nem vezetett sokkal az ASE, mert Spurlock is elővette alapszakaszbeli dobóformáját. Myles betöréseit nehezen követték le a hazaiak, akik három ponttal jártak előrébb tíz perc után.

A második negyed első tripláját viszont Simon révén az Alba dobta, és ebben a periódusban már nem céloztak olyan jól a paksiak. Kivéve Dunnt, aki a negyedik és ötödik hármasát is beemelte... De jobban támadott a kilenc támadó lepattanót is szedő Dzunics-csapat, fordított is, időt kellett kérnie a Paksnak. Ez jót tett neki, főleg védekezésben, mert támadásban nem akadt társa Dunnak. Eladott labdákba hajszolta ellenfelét az Alba, és a második negyed azt is megmutatta, hogy ha nincs extra dobóforma, a védekezés lehet perdöntő. Chery és Simon is jól mozgatta a csapatot, előbbi több egyéni megoldásra vállalkozott és a második negyedben fordító Fehérvár legjobbja volt ekkor.
    A harmadikban az addig csak faultokkal feltűnő Tóth Ádám duplával nyitott, de erre öt vendégpont jött válaszul.Lóránt is ekkor köszönt be először, és mivel Dunnt is sikerrel vette ki a játékból az Alba, hétpontos előnyt épített. Jött az időkérés, ami után Kovács révén talált kulcsembert a Paks, ziccerezett, faultokat harcolt ki a csereirányító. Egy hektkus, kosér nélküli, ellenben sok kapkodással járó időszakból ők jöttek ki jobban, de Csorvási jókor szedett támadó lepattanót, és a negyed végén megtartotta vezetését a Fehérvár.

Több rádobása is volt az Atomnak a negyedik negyed eső akciójából, de nem talált be, ahogy aztán a mieink sem, hiába szedetk vissza labdákat. Kőkemény harc folyt, a játékvezetők maximumig tolták ki a faulthatárt, és vért kellett izzadni a pontokért. A hajrát fehérvári előny nyitotta, de Chery kosara után nagyon sokáig befagyott a tábla, majd Kovács, és hosszú idő után Dunn is betalált - egyaránt kintről... Ezzel fordított az ASE, amely idegileg jobban bírta az utolsó perceket, sajnos sokkal jobban... Pearson egy Dunnal történt affér után addig reklamált, amíg két technikait kapott, a Paks hat büntetőt dobhatott, és eldöntött mindent... Ráadásul a Papp játékvezető szerint visszakönyöklő Spurlockot is kiállították, így mélttalan körülmények között dőlt el a végig kiélezett rangadó, az Alba pedig a szerdai, Körmend elleni mérkőzésen kell, hogy bebiztosítsa pályaelőnyét a rájátszásra.

Atomerőmű SE - TLI-Alba Fehérvár 84-73 (30-27, 14-19, 16-17, 24-10)
    Alba: Chery 14, Myles 14/6, Spurlock 10/6, Pearson 10, Lóránt 6. Csere: Simon 3/3, Markovics 9/3, Wright 4, Csorvási 3.