28
29
30
31

Sport hírek  -  2016. 04. 16. 20:07  -  Somos Zoltán, fotó: Simon Erika A cikk KÉPGALÉRIÁT tartalmaz
    Ötödszörre összejött: őrült meccsen Alba-siker a Szolnok ellen

Ebben a szezonban ötödször veselkedett neki az Alba Fehérvár, hogy legyőzze a Szolnoki Olajt.  Elképesztő izgalmak után sikerült is, pedig a meccs elején, majd a hajrához közeledve is elhúzott a bajnoki címvédő. Chery vezérletével azonban óriásit küzdött és tíz büntetőt kihagyva is nyerni tudott a mentálisan erősnek bizonyuló Alba.
    Supola és Csorvási nem ölthetett meccsszerelést, a vendégek pedig egyik legjobbjukat, Milosevicset nélkülözték, igaz, így is öt légióssal érkeztek. És Vojvoda Dáviddal, aki két szépívű triplával nyitott, amihez Vrbanc is hozzátett egyet. Kilenc ponttal ugrott meg az Olaj, amikor végre a fehérváriak sem csak eladott labdákat hoztak össze, és egy Spurlock-triplával riadót fújtak. Sikerült egyenlíteni, majd bősz fault- és büntetőpárbaj vette kezdetét. A Szolnok az első negyedben egyetlen kétpontost dobott, de így is az utolsó percig vezetett, ekkor a csereként jól beszálló Jerrel Wright faulttal együtt szerzett kosarával és büntetőjével fordított, és kétpontos eőnnyel mehetett kis szünetre az Alba.

A második negyedet megint vendégkosarak vezették fel, Jarrod Jones mutatta meg, hogy ismerős még neki a pálya, ahol bajnok volt három éve. A büntetőkkel meggyűlt az Alba baja, Pearson is kihagyott kettőt, de így is váltott vezetéssel fordultak a félidő hajrájára a csapatok. Aztán végre tudott indulni az Alba, Lóránt, majd Pearson is ebből volt eredményes. Közben játékvezetői ítéletek is szították az indultokat, a hazaiak Lóránt és Wright három-három hibája miatt center nélkül játszottak, odaát Keller járt ugyanígy. Ezt Jones jól használta ki, mégis öttel az Alba vezetett, Markovics rohanós kosarát követően. Persze Jones faragott le belőle négyet, semmi nem dőlt el szünetig. A gyenge mezőnyszázalék mutatta, a várt vérszívó, kőkemény védekezést teszik pályára a csapatok, különösen érdekes volt, hogy a Szolnok 28 százalékos mutatóval is partiban volt.
    A gyenge célzások megmaradtak fordulás után is, de a büntetővonal kisegítette a Szolnokot, amikor vezetett az Alba. Mylesra fújtak kérdéses faultot, majd Spurlock nem kapott ítéletet, és az ellentámadásból Boriszov triplát dobott. Időt is kért Dzunics Braniszlav, ám nem volt foganatja. A lendületbe jövő vendégek elkapták a fonalat, egyben elbizonytalanodott a palánk alatt nem túl hatékony Alba. Amikor Vrbanc is betalált, már tíz fölött volt a Szolnok vezetése.A fehérvári dobások ekkor rendre kiszédültek, csak Chery tudta minimálisan közelebb csalni a csapatot a magabiztosnak tűnő ellenfélhez.

Hogy mégse legyen minden rendben a szolnoki lelkekben, arról a negyedik negyed elején Chery és Spurlock trriplával, a csapat pedig egy kivédekezett vendégtámadással gondoskodott. Tehát hamar nyílt lett megint a meccs, sőt, az egyenlítésért is mehetett a Fehérvár. A kapitány, Simon büntetőivel egy pontra sikerült felzárkózni, ezt követően azonban Wittmann egy elképesztően szerencsés, majd Boriszov egy sima hármassal átlendítette a Szolnokot a holtponton. Ráadásul Jones is kapott egy ajándék labdát, amivel zsákolt. Kilenc pont előny: befutónak tűnt Ivkovics csapata, amely azonban a hajrában már csak hajigálta, nem bedobta a hármasokat, és fogcsikorgatva visszajött az Alba. Pearson négy büntetőből csak egyet dobott be fél perccel a vége előtt, majd faultolt is, de Jones is hibázott egyszer. Időkérés után jött Chery és triplát dobott - tizenhét másodperccel a vége előtt megint döntetlen volt! A Szolnok időkérését követően Wittman rosszul dobta be a labdát, és megint Pearsont faultolták - de most nem hibázott a vonalról! Az Olaj tizenegy másodpercet kapott, Vojvoda dobása azonban lejött, így hihetetlen izgalmak és fordulatok után az Alba nyerte a rangadót!

TLI-Alba Fehérvár - Szolnoki Olaj KK 78-76 (22-20, 15-16, 17-27, 24-13)
    Alba: Chery 18/6, Myles 6, Spurlock 12/6, Pearson 12, Lóránt 10. Csere: Wright 11, Tóth P. 1, Simon 6, Markovics 2.