29
30
31

Hihetetlen izgalmak után lett bajnok az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia

Szerdán este Budapesten, a Kisstadionban csapott össze egymással az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia és a MAC Budapest. Az EBJL 2015/2016-os szezonját eldöntő találkozó óriási izgalmakat hozott. A kiélezett összecsapás végén Kiss Dávid tanítványai 5-4-re győzni tudtak, így visszahódították az EBJL- győzelemért járó trófeát.
    Egy-egyes állásról vághatott neki az EBJL- sorozat mindent eldöntő, harmadik összecsapásának a MAC Budapest és az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia. A találkozó nem indult jól fehérvári szempontból, ugyanis a MAC Lőczi Árpád révén vezetést szerzett az első harmad végén. A második harmadban aztán hihetetlenül felpörögtek Kiss Dávid tanítványai: négy perc leforgása alatt Gyurgyev Miklós, Makovics Bence, Nagy Ákos és Mihály Ákos révén négy gólt rámoltak be a fővárosiaknak, így 4-1-re vezettek már a fehérvári hokisok. Igazi hullámvasút volt ez a találkozó, pláne az utolsó harmad tükrében. A MAC Budapest hatalmas erőket mozgósított az egyenlítésért, és ez be is következett. Igazi drámának számított, hogy a MAC játékosa, Majoross Barnabás 14 másodperccel a meccs lefújása előtt egalizált. Következhetett a mindent eldöntő hosszabbítás, az idegek harcát pedig jobban bírták Kiss Dávid tanítványai, akik Nagy Ákos találatával győzni tudtak. Sikerével az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia elhódította az EBJL bajnoki trófeáját.

MAC Budapest - Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia 4-5 (1:0, 0:4, 3:0, 0:1)