30
31

Sport hírek  -  2016. 03. 30. 20:27  -  Kaiser Tamás / fotó: Kiss László
    Már a szünetben eldöntötte a Fehérvár a Békéscsaba elleni bajnokit

Már az első félidőben eldöntötte a Békéscsaba elleni meccset a Fehérvár KC, a szünetben már tízzel vezettek Tápaiék, és a lefújáskor is ekkora különbséget mutatott az eredményjelző. A Vác keddi, és Debrecen szerdai győzelme azt jelenti, a jövő héten le kell győzni a Fradit a hatodik hely megszerzéséhez.

November végén nagyon simán, tizenhárom góllal nyert a Fehérvár a Békéscsaba otthonában, így a találkozó esélyese az FKC volt a Köfémben lejátszott találkozón is. Ennek megfelelően kezdett az FKC, Bandelier vezetésével hét perc után 5-1 állt az eredményjelzőn. Ekkor időt is kértek a vendégek, ami jót is tett a mérkőzésnek, tizenkét perccel a vége előtt 9-8-ra jöttek fel Gávaiék. Ezután azonban rákapcsolt a Fehérvár, és többek közt Tápai három góljának is köszönhetően 7-0-ával 16-8-ra léptek el. Erre még a szünetig sikerült rátenni egy lapáttal, a félidőben tíz góllal, 21-11-re vezetett az FKC.

A második félidő így tulajdonképpen formalitássá vált, a Békéscsaba csak egyszer tudott tízen belülre kerülni, ugyanakkor volt, hogy tizenkettő volt közte. Deli Rita pedig szép lassan elkezdte rotálni csapatát, folyamatosan küldte pályára a keveset játszókat, és a fiatalokat. A mindössze tizenöt éves Hudra Enikő például meglőtte első felnőtt bajnoki gólját, amely a 34. volt a találkozón. A vendégektől Nikolajenko próbálta meg tartani a lépést a fehérváriakkal, a békéscsabai légiós nyolc gólnál állt meg. A Fehérvár végül 34-24-re győzött, de nyert a fordulóban a Vác és a Debrecen is, így az alapszakasz utolsó meccsén, jövő kedden a Ferencváros le kell győzni ahhoz, hogy a csapat elérje célját, vagyis a hatodik helyet.

Fehérvár KC – Békéscsaba 34-24 (21-11)
    Fehérvár: Sipeki – Májer 1, Rózsás, Tanabe 5, Csáki 1, Tilinger 3, Hudra 1, Utasi, Gjorgjijevska 3, Hajduch, Bandelier 3, Tápai 6, Herr A. 3, Mayer 7, Kazai.