30
31

Sport hírek  -  2016. 03. 25. 21:00  -  Somos Zoltán, fotó: Simon Erika
    Alapos visszavágás: nagyon megverte a Zalaegerszeget az Alba

Megkezdődött a középszakasz a kosárlabda-bajnokságban, a TLI-Alba fehérvár az alapszakaszban előtte végző ZTE ellen kezdett hazai pályán. Szoros első félidő után védekezésével szinte megfojtotta a zalaiakat az Alba, és a negyedik negyedben pontot is alig engedett riválisának. Nagyon sima győzelem lett a vége.
    Harmadszor játszott egymással a két csapat, előzőleg kétszer szoros csatában nyertek a zalaiak. De mindkétszer szoros meccsen, amelyen az Albának is volt esélye. A vendégek edzője, Bencze Tamás azt mondta, akkor nyerhetnek ismét, ha jól dobnak kintről, nos,négy triplát is bevertek négy perc alatt, Mohácsi hármat. Lóránt támadó lepattanói és közeli kosarak jöttek válaszul. Ahogy mostanában az ellenfelek, a Zete is beállt zónázni, de a hazai betöréseket nem tudta levédeni. Az Alba ellenben egyáltalán nem engedte közel a palánkhoz a kékeket, akik kintről dobtak - remekül. Első húsz pontjukból tizennyolc esett hármasból, de Supola révén a negyed végén az Alba is betalált a vonalon túlról, és vezetett a Dzunics-csapat.
    Színmagyar ötössel kezdte a második játékrészt az Alba, valamint Csorvási és Markovics pontjaival. A válogatott center különösen jól szállt be, Bencze pedig nem hagyta sokáig a padon kezdőit és időt is kért, amikor 10-2-es rohamnál tartott és tizeneggyel vezetett a házigazda. Govens egyéni játékokkal törte át a kemény fehérvári védelmet, ekkor Dzunics is bőszen forgatta csapatát. Már nemcsak triplát dobott a Zete, inkább a kisemberek használták ki a réseket.. Egy parádés Spurlock-Pearson-Wright háromszögelés végén húzott zsákolás adott újabb lendületet a Fehérvárnak, amely felállt védelemmel szemben nehezebben boldogult. Jött az időkérés, majd Kinney két triplája, ekkor éppen 56 százalékkal célzott távolról a Zete... Az Alba ellenben egyetlen triplát dobott, de vezetett szünetben hat ponttal.
    Alba-zónával kezdődött a második félidő, ami ellen Kinney szerzett kosarakat, úgyhogy nagyon kellett Chery triplája. Az irányítók vívtak tehát külön csatát, négy és fél percig más nem is talált be. A vendégeknél tovább tartott ez a tehetetlenség, az Alba pedig büntetőkkel újra tíz fölé növelte előnyét. A látvány ekkor teljes mértékben hiányzott a meccsből, lepattanózásban óriási hazai fölény közepette őrizték a pontelőnyt Lóránték. Simon Balázs kosaraival már tizennéggyel is vezetett a Fehérvár, de a harmadik negyed legvégén az addig igen halvány Pantelics egy hármassal jelezte, korai még örülni.
    Az Alba lerohanásait addig rendre (faultokkal) megállító ZTE a záró játékrész első két percében kétszer is gyors támadásból kapott kosarat. Védekezésben rettentő keményen odatette magát a hazai csapat, ráadásul a zalaiak pontfelelőse, Kinney kipontozódott. Öt perccel a vége előtt Lóránt kosarával húsz lett a különbség, már a zóna sem segített a vendégeken. Lerohanásokkal demoralizált tovább az Alba, a negyedik negyedben teljesen széteső vendégek minden mutatóban messze elmaradtak a csarnokba remek hangulatot varázsoló hazaiaktól. Chery elérte a húsz pontot, 17-0 után, hétperces gólcsendet megtörve volt képes betalálni a Zalaegerszeg. Méltón vágott vissza a két korábbi vereségért a Fehérvár, nagy győzelemmel kezdve a középszakaszt. Elképesztő statisztikai adat: huszonnyolccal több lepattanót szedtek a mieink, Lóránt egymaga tizenhatot!

TLI-Alba Fehérvár - Zalakerámia-ZTE KK 94-66 (24-21, 24-21, 22-17 24-7)
    Alba: Chery 20/3, Myles 10, Spurlock 2, Pearson 11/3, Lóránt 13. Csere: Markovics 8, Simon 7, Csorvási 8, Wright 8, Supola 7/3, Filipovics.