30
31

Sport hírek  -  2016. 03. 19. 19:59  -  Somos Zoltán
    Győzelemmel búcsúzott az alapszaksztól a TLI-Alba Fehérvár

A Szeged ideiglenes otthonában, Algyőn zárta a kosárlabda bajnokság alapszakaszát a TLI-Alba Fehérvár. A két csapat hullámzó mérkőzést játszott egymással, de a harmadik negyedben, illetve a hajrában a fehérváriak dobtak jobban, és végül tizenkét ponttal győztek.
    Jól kezdett az Alba a szép algyői csarnokban, ahol egy lelátó telt meg, de több nincs is… Chery pontosan célzott, Lóránt Péter hatékony volt a palánk alatt és Anthony Myles is hozzátett két duplát a kilencpontos előnyhöz, amely azonban nem bizonyult tartósnak. A Fehérváron is népszerű Juhos Levente és az amerikai irányító, James Tucker vezérletével kiegyenlítettek a hazaiak, kihasználva a hézagosabb Alba-védekezést. Az első negyed végén a vezetés is a Szegedé lett, látszott, hogy önbizalommal jól állnak a hazaiak, ráadásul a második játékrész elején extra dobóforma is társult ehhez. Molnár András különösen elemében volt, 17 pontig jutott az első félidő végére, közelről, távolról sem akart hibázni. Amikor már tízzel ment a Szeged, Lóránt fújt riadót, és Pearson is megmutatta, mi a teendő, ha a csapatnak nem megy: egyénileg lehet harcolni, küzdeni minden egyes pontért. Visszajött a meccsbe, de nem lehetett büszke első félidei játékára az Alba Fehérvár.
    A folytatásban mindkét csapat zónázott, és mindkettő center-kosarakkal küzdött a másik zónája ellen, Lóránt és Vette volt sikeres. Aztán a fehérváriak magyar húzóembere triplát is dobott, akárcsak Chery, és négypontos hátrányban a szegedi edzőnek, Nikola Lazicsnak kellett időt kérnie. Nem segített, egyre több hazai támadásból lett eldott labda, az Alba pedig, főleg Chery révén fokozatosan elhúzott. Harminc pontot dobtak a vendégek a harmadik negyedben, és amikor a negyediket is kosárral kezdték, benne volt a pakliban, hogy végleg lerázzák a Szegedet. Juhos és Tucker azonban máshogy gondolták, és kellett néhány elrontott fehérvéri támadás is, hogy ismét izgalom költözzön a meccsbe. A hajrában azonban Kenny Chery újfent kézbe vette a dolgokat, a zóna ellen is türelmesen játszott az Alba, és végül győzelemmel zárta az alapszakaszt. Folytatás a középszakaszban, a negyedik helyről.
    Naturtex-SZTE-Szedeák – TLI-Alba Fehérvár 87-99 (22-21, 27-26, 16-30, 22-22)
    Alba: Chery 30/18, Myles 14, Spurlock 8, Pearson 17, Lóránt 18/6. Csere: Markovics 4, Wright, Tóth P. 8, Csorvási.