29
30
31

Aranyérmes lett az ARAK ifjúsági női csapata a mezei OB-n

Aranyérmes lett a Punk Adrienn, Hegedűs Luciána, Mátó Sára alkotta ARAK-os csapat a kecskeméti Mezifutó Országos Bajnokságon. A fehérvári atléták az aranyérem mellett egy csapat negyedik, és egy egyéni hetedik helyet is begyűjtöttek az elsősorban a felkészülést szolgáló versenyen.

A téli versenyszezon zárásaként került sor a 108. Mezeifutó Országos Bajnokságra Kecskeméten. A rendkívül változékony időben lebonyolított versenyen, a futóknak egy füves-fás parkban, mesterséges akadályokkal tűzdelt pályán kellett a hosszútávot minél gyorsabban teljesíteni. Az elsősorban a felkészülést szolgáló bajnokságon egyéni és 3 fős csapatok versenyeztek az érmekért. Az ARAK Up. Akadémia fiataljai közül az ifjúsági korú lányok csapata teljesített a legjobban. Punk Adrienn, Hegedűs Luciána és Mátó Sára alkotta csapat teljesítette leggyorsabban a 4,5 kilométeres távot, és nyert aranyérmet. A dobogóról éppen lecsúszott a serdülő fiúk csapata, Szauter Ábel, Bodó Barnabás és Visi Zoltán 3 helyezési ponttal lemaradva a bronzérmestől a negyedik helyen zárt. Egyéniben a legelőkelőbb helyen Ragó Nikolett végzett. A junior nők mezőnyében a hetedik helyen zárt.