29
30
31

Három korcsoportban mérték össze tudásukat a magyar és a cseh rögbisek

A magyar női olimpiai rögbi válogatott Csehország ellen lépett pályára szombaton délelőtt, Székesfehérváron. A szezonnyitó felkészülési mérkőzésnek a Köfém rögbi pálya ad otthont, ahova nagyon sokan kilátogattak a hűvös időjárás ellenére. A mérkőzések szünetében az U18-as és U16-os női válogatott is pályára lépett.
    Eredmények:
    Felnőtt Csehország  B – Magyarország B 20 – 0
    Kezdésként a felnőtt B válogatottak csatájából a csehek jöttek ki jobban, hiszen 20-0-s győzelmet arattak.

Felnőtt Magyarország A – Csehország A 36 – 0
    A Magyar női válogatott felborította a papírformát, és nem tisztelte a cseh válogatottat. Mindjárt a 2. percben Gyolcsos Mária látványos passzsorozatot követően körbe futotta a cseh védőket, és ötpontos célt ért el. Ezután Vitéz Georgina jutalomrúgásával 7-0-ra módosította az eredményt. Folytatódott a magyarok sokkpasszos játéka, ám ezúttal a tolongás csapatrész játéka vezetett eredményre. Huszti Katalin, a válogatott csapatkapitánya futott célterületre, így már 12-0 volt az eredmény. Ezután is lendületben maradtak a magyarok: Vitéz Georgina kétszer is az ellenfél célterületére helyezte a labdát, sőt még a jutalomrúgást is érvényesítette, így az első félidő 24-0-s magyar vezetéssel ért véget. A magyar csapat a második félidőben is lendületben maradt. Először Gyolcsos Mária, majd Vitéz is célt ért el, ráadásul a jutalomrúgások is sikerültek, így 36-0-ra győzött a magyar válogatott.

U16 Magyarország – Csehország 5 – 19
    Története során a két csapat még sohasem lépett pályára egymás ellen az U16-os korosztályban. A két együttes első találkozóján a csehek örülhettek, hiszen az U16-os cseh válogatott 19-5-re győzött.

U18 Magyarország – Csehország: 10 - 10
    Ezt követően egy kimondottan szoros mérkőzésen 10-10-es döntetlenre végzett egymással az U18-as cseh és a magyar válogatott.

Felnőtt Magyarország A – Csehország B 19 – 5
    Ezen a mérkőzésen több lehetőség nyílt az új kerettagok megmérettetésére, de minden kerettag kiválóan teljesített. Huszti Katalin ötpontos céljával korán 5–0-s vezetést szereztek a magyarok. Az első félidei eredményt követően a második játékrészben a csereként beállt Gyolcsos Mária két elfutását követően 10 pontot szerzett, amit Vitéz Georgina 2-2 pontos jutalomrúgása követett, aki ezzel 19–0-ra módosította az eredményt. A csehek azonban nem adták fel, és végül sikerült ötpontos célt szerezniük.
    U16 Csehország – Magyarország 19 – 0
    Az U16-os korosztály második mérkőzésén is jobban teljesítettek a csehek, akik teljesen megérdemelten nyertek 19-0-ra.

U 18. Magyarország – Csehország 7 – 7
    A tizennyolc éves korosztály második mérkőzése szintén kiélezett küzdelmet hozott, ám ezúttal is döntetlent értek el a csapatok.

Felnőtt Magyarország – Csehország 25 – 5
    A két A keret újból nekifeszült egymásnak. Az első válogatottságát irányító poszton Győr Szilvia ötpontos céljával ünnepelhette, majd Tóth Dorottya egy tolongást követő elfutása után újabb öt pontot szerzett a magyar csapat. Vitéz Georgina kétpontos jutalomrúgása is jó volt, így már 12 – 0-ra vezetett a magyar válogatott. A második félidőben az újonc Gránicz Zsuzsanna öt pontot ért el, majd Tóth Dorottya újabb ötpontos célját Vitéz Georgina jutalomrúgása követte. Egy fogás-hiba után a csehek ötpontos célt szereztek. A magyarok azonban megpörgették a találkozó végét, és Gyolcsos, illetve Vitéz pontjaival kialakult a 25-5-ös magyar siker.

Felnőtt Csehország B – Magyarország B 29-0
    A nap utolsó mérkőzésén a felnőtt B cseh válogatott újabb magabiztos sikert aratott. A mérkőzés-sorozat Csehországban folytatódik áprilisban, ahol a tervek szerint már egy Közép-európai kuparendszerrel a visegrádi országok teljes mezőnye képviselteti magát.