30
31

Sport hírek  -  2016. 03. 12. 17:32  -  Kaiser Tamás / fotó: vidi.hu
    Videoton: ismét csak döntetlenre futotta a Békéscsaba ellen

Ismét nem sikerült hazai pályán begyűjtenie a három pontot a sereghajtó Békéscsaba ellen a Videotonnak. Horváth Ferenc alakulata az 1-1-es döntetlennel ráadásul visszacsúszott a tabella ötödik helyére, igaz, a dobogó csak két pontnyi távolságra van.

A Videoton és a Békéscsaba legutóbb február 20-án találkozott egymással, akkor 1-1 lett a mérkőzés végeredménye Felcsúton. Érthetően a vendégek voltak akkor boldogabbak a megszerzett egy pont miatt. A két együttes ismét Felcsúton, a Pancho Arénában meccselt egymással, a mérkőzés elején a Vidi volt az aktívabb, de mégis a Békéscsaba szerzett vezetést, a 9. percben Guaru lőtt középre egy szögletet, Laczkó érkezett rá a legjobban, és az ötös előteréből Kovácsik kapujába fejelt. Már a gól előtt is inkább a stabil védekezésre és az abból vezetett esetleges kontrákra rendezkedett be a Békéscsaba, azután pedig még inkább erre fektette a hangsúlyt a vendégcsapat. A 35. percben Feczesin egyenlíthetett volna, de Fabio az utolsó pillanatban, az ötösön belül szerelni tudta a fehérvári csatárt. A szünetig már nem változott az állás, igaz a 45. percben kis híján megszületett a második Békéscsabai gól, Calvente hagyta faképnél Juhászt, majd középre adott, ahol érkezett Paukner, aki egy csellel elfektette védőjét, lövését azonban Kovácsik Ádám bravúrral védte.

A fordulást után az 56. percben megint Kovácsik kiváló reflexeire volt szükség, Calvente ugratta ki Birtalant, aki Spitzmüllerhez passzolt, aki hét méterről a Videoton kapusába lőtt. Egy perccel később azonban egyenlített a Vidi, Pátkai passzolt Stopirához, aki 14 méterről a jobb alsóba lőtt, 1-1! A gól után egyre jobban nyomott a Vidi, a vendégek beszorultak saját kapujuk elé. A 65. percben Pátkai reklamált 11-est, de a játékvezető nem így látta az esetet. A 85. percben megint a vendégek hagytak ki óriási helyzetet, Calvente visszagurítása után Paukner lőtt tíz méterről, de Kovácsik hatalmasat védett, a kipattanót azonban Birtalan 8 méterről fölé vágta. A folytatásban az eredmény már nem változott, igaz, a békéscsabai Damjanovicsot a játékvezető kiállította a ráadásban, így a vendégek tíz emberrel fejezték be a találkozót, de elmondhatják: ismét szereztek egy pontot a címvédő otthonában.

Videoton – Békéscsaba 1-1 (0-1)
    Gólszerzők: Laczkó, illetve Stopira.