30
31

Sport hírek  -  2016. 03. 09. 20:50  -  Somos Zoltán, fotó: Simon Erika
    A meccs elejét és a hosszabbítást uralta az Alba Fehérvár

A bajnoki listavezető Atomerőmű ellen játszott hazai rangadót az Alba Fehérvár. Álomszerűen kezdődött a meccs, az első negyedben tizenhat ponttal is vezetett az Alba, de a folytatás hatalmas fordulatot hoott. A paksiak magabiztosan játszottak, szünetig fordítottak, és még az utolsó negyedben is győztesnek tűntek. Hatalmasat hajráztak Spurlockék, döntetlenre mentették, majd a hosszabbításban megnyerték az emlékezetes rangadót.
    A Paks hétvégén saját pályáján került huszonnégy pontos hátrányba a Sopron ellen, és onnan tudott nyerni - ezek után az, hogy hamar tízzel vezetett az Alba, még nem jelentett semmit. Ritmustalanul, rosszul játszott ekkor az ASE, a fehérváriak ellenben jó védekezésből jó dobásokkal záruló támadásokat vezettek, Myles vezérletével 19-3-ig a vártnál jóval könnyebben kerültek előnybe. Folyamatos cserékkel, majd zónára átállva próbált változtatni a vendégek edzője, és ez be is jött, mert a második negyed már a Paksról szólt. Az Alba cseréi nem vették fel a ritmust, a védekezés is szétesett, és Kovács Ákos irányítása alatt szépen felzárkózott az ASE. Barnies és Tóth Ádám is pötyögtetett, miközben a mieinknél a tanácstalanság lett az úr, folyamatosan olvadt az előny. Harminc pontot kapott a második tíz percben a Dzunics-csapat, a vendégek úgy dobtak, mintha ők lennének otthon. Igaz, legtöbbször üresből tehették...
    Mindenki az újabb fordulatot várta szünet után, de tovább nőtt a paksiak előnye, elérte a tíz pontot is. Pearson próbált a tőle megszokott begyötört kosarakkal zárkózni, ám a zóna ellen igazából egyik fegyver sem volt hatásos. Nagyon rosszul dobott kintről az Alba, akkor sikerült szorossá tenni a meccset, amikor bejutott a labda a palánk alá. Volt egy pont is a különbség, de Kovács vagy pontot szertzett, vagy szépen levezényelt egy támadást, és megint ellépett az ASE. Gondot csak a sok fault okozott nekik, Barnies ki is szállt idő előtt, ezzel nem nagyon maradt a védekezést bontani képes emberük. A negyedik negyed ugyan még úgy indult, hogy tizenkettővel is vezetett a Paks, de a közönség is ráérzett, még visszajöhet az Alba. Ezt a kezdő ötös tette meg: Lóránt két kosara, Myles és Spurlock triplája robbantotta a csarnokot. Az utolsó percen belül már vezetett a Fehérvár - ekkor megint Kovács Ákos villant, egy triplával... Az utolsó támadásnál Mylest faultolták, ő két büntetővel kiegyenlített, majd a hátra lévő öt másodpercet kivédekezte az Alba, így 94-94-gyel zárult a rendes játékidő.
    A hosszabbításban pedig az elfáradt paksiak ellen visszatértek a jó dobások, 6-0-lal nyitott az Alba. Eilingsfeld ugyan hármast dobott, de ekkor már volt válasz mindenre. Spurlock is kintről talált be, Chery szép tempója is érkezett, a Paks ellenben büntetőből sem tudott pontot szerezni. A tolnaiaknak ez volt a negyedik hosszabbításos meccsük a szezonban, és most először vesztették el, ami a nagyot küzdő Alba dicsérete. Igaz, az első öt perc után senki nem hitte volna, hogy ilyen izgalmak közepette húzza be a hazai győzelmet a Fehérvár.

TLI-Alba Fehérvár - Atomerőmű AE 108-103 (2717, 17-30, 19-25, 31-22, 14-9) hosszabbítás után
    Alba: Chery 16/6, Myles 21/3, Spurlock 25/12, Pearson 14, Lóránt 18. Csere: Wright 12, Supola, Simon 2, Markovics.