29
30
31

Remekül szerepeltek a FŐNIX Rock and Roll ifjú tehetségei

Remekül szerepeltek az év első jelentősebb megmérettetésén a FŐNIX Rock and Roll Sporttánc Egyesület ifjú tehetségei. Benedek Dóra tanítványai 6 arany és egy ezüstéremmel zárták az Ajkán megrendezett Nyugat-Magyarországi Akrobatikus Rock and Roll Táncversenyt. Nyolc kategóriában képviselték egyesületüket a főnixes táncosok az Ajka Dinamik Kupán és hat kategóriában is a legjobbnak bizonyultak.
    A dobogó legfelső fokára állhatott a Children párosoknál Pisch Roland és Fürst Alíz, a serdülő kisformációk között a Popcorn, a junioroknál pedig a Destiny. A serdülőknél teljes volt a Főnixes siker, ugyanis a győztes Popcorn mögött a kategória másik fehérvári indulója, a Wonderland lett a második. A kisformációknál a felnőttek között is remek Főnixes siker született: a korábbi Angel Smile junior és Lipstick felnőtt formációkból alakuló Angel Lips csapat tagjai szintén aranyéremmel gazdagodtak.

A nagyformációk tekintetében a Children és a serdülő korcsoportokat is "elvitte" a Főnix. Előbbiben a Fireballs, utóbbiban a Moonlight bizonyult a legjobbnak, megelőzve veszprémi és mosonmagyaróvári riválisaikat.

A legfrissebb területi ranglistán hat Főnixes formáció szerepel az első háromban, közülük a Moonlight és az Angel Lips az első helyen áll! Ez remek előjel a március 19-én, Veszprémben esedékes országos verseny előtt. "Külön büszkék vagyunk rá, hogy úgy sikerült meghódítani a dobogó legfelső fokát, hogy a legtöbb formációnk a 2016-os évben egy kategóriával feljebb lépett és vadonatúj koreográfiával készült az új szezonra. A rengeteg munka ismét meghozta gyümölcsét a Főnix versenyzőinek. Nagyon gratulálunk mindenkinek! Csak így tovább az országos megmérettetéseken is! Hajrá Főnix, hajrá Fehérvár!" - mondta a verseny után érthető elégedettséggel a FŐNIX SE elnök-vezetőedzője, Benedek Dóra.