Innen letöltheted.

360 Fehervar

Látnivalók

Tömegsport

Sport hírek  -  2016. 03. 05. 19:51  -  Kaiser Tamás / fotó: Simon Erika A cikk KÉPGALÉRIÁT tartalmaz
    Egy korai góllal és egy büntetővel verte a Videoton a Haladást

A Ferencváros elleni kupakiesés után a Videotonnak a Haladás ellen kellett felpörögnie, amely úgy tűnt, jól sikerült, hiszen a Vidi hamar, a 10. percben előnybe került. A második félidő derekán egyenlített a Hali, majd néhány perccel később ismét a Videoton vezetett, és előnyét a lefújásig megőrizte, 2-1-re győzött Horváth Ferenc együttese.
    A Vidi kezdett jobban a Haladás elleni bajnokin, az első két fehérvári lehetőség még igazi veszélyt nem hordozott magában, de a 10. percben az első szögletből megszerezte a vezetést a Videoton. Haraszti passzolta Oliveirához a labdát, aki nagyon simán vihette a labdát a 16-oson belülre, majd 8 méterről a jobb alsóba lőtt nagy erővel. A játékrész felénél megélénkült a Haladás, előbb Simon becsúszva akadályozott meg a 16-oson belül egy veszélyes szombathelyi akciót, majd a 29. percben Kovácsik felett szállt át a labda, amit az egyik vendégjátékos visszaemelt középre, jött egy fejes, az üres kapu torkából azonban az utolsó pillanatban kifejelte Juhász a labdát. A 33. percben Nego léc alá tartó lövését védte Király Gábor hatalmas bravúrral.

A második félidő első negyedórája helyzetet nem, sokkal inkább mezőnyjátékot hozott. A 64. percben Oliveira került a földre a 16-oson belül, a játékvezető azonban nem fújt büntetőt. A Haladás egy perccel később pedig egyenlített: egy gyors kontra végén Sasa Popin talált be közelről a fehérvári kapuba. De nem volt sokáig egyenlő az állás, a 70. percben a gólszerző, Popin ért kézzel a labdához a 16-son belül, Feczesin pedig higgadtan értékesítette a megítélt büntetőt. Négy perccel a vége előtt Pölöskei szabadrúgása után fejelték ki a szombathelyi védők a labdát, a kipattanót Sejben lőtte vissza, nem sokkal fölé. Egy perccel később Feczesin indítása után mentett hatalmasat Schimmer, valószínűleg a harmadik bekapott góltól óvta meg csapatát. A végén még Király is feljött egy szögletnél az egyenlítés érdekében, de veszélyt ez sem hordozott magában, 2-1-re nyert a Vidi, ezzel pedig megelőzte a Haladást illetve az Újpestet a tabellán, és jelenleg a harmadik helyen áll az NBI-ben.

Videoton FC – Haladás FC 2-1 (1-0)
    Videoton: Kovácsik - Nego, Juhász, Vinícius, Stopira - Pátkai, Simon – Haraszti (Sejben 66. p.), Oliveira, Suljic (Pölöskei, 82. p.) – Tischler (Feczesin, 66. p.)
    Gólszerzők: Oliveira (10.p.), Feczesin (71. p., 11-eseből), illetve Popin (65. p.)