Innen letöltheted.

360 Fehervar

Látnivalók

Tömegsport

Közel volt az elődöntőhöz a Vidi, de végül az FTC jutott a négy közé a Magyar Kupában

A Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóján a Videoton FC a Ferencváros ellen lépett pályára szerdán este a Pancho Arénában. A piros-kék alakulat egygólos előnnyel vághatott neki a második felvonásnak, amely Stopira révén gyorsan növelte előnyét az első félidőben. A második játékrészben Böde egyenlíteni tudott, majd egy büntetőt követően Roland Lamah továbblőtte a Ferencvárost.
    Ahogyan az várható a Magyar Kupa-címvédője nagy rohamokkal és lendületesen kezdte a találkozót. A 2. percben Varga kiválóan varázsolta a berobbanó Sesták fejére a labdát, aki kecsegtető helyzetben csúsztatott a jobb alsó sarok mellé. Két perccel később megint egy fejes után izgulhattak a Vidi-drukkerek: egy vendég szögletet követően Lamah 6 méterről fejelt fölé. A nagy Fradi-rohamokat sikeresen vészelte át Horváth Ferenc együttese, és ennek viszonylag hamar meg is lett az eredménye. A 20. percben az FTC hátvédje, Nalepa szabálytalankodott teljesen fölöslegesen Kovács Istvánnal szemben, a megítélt pontrúgásból pedig büntetett is a Videoton. Pölöskei ragyogó beívelése után Stopira Sestákot megelőzve fejelt a jobb felső sarokba. A hazai találat után jobbára a középpálya centrumában láthatott küzdelmet a Pancho Aréna közönsége. A következő igazán érdemleges eseményre egészen a 37. percig kellett várni. Ekkor Trinks beívelését Juhász Roland éppen Sesták elé fejelte, aki egyből tüzelt 11 méterről, ám Simon egy reflexmozdulattal még ki tudta vágni a gólvonalról a labdát. Öt perccel később hatalmas bravúrt mutatott be Danilovics. Lamah kiugratása után Sesták törhetett kapura, ám a Videoton kapusa remek mozdulattal tudott hárítani.

A második félidőben a Videotonnak nyílott alkalma először a gólszerzésre. Az 51. percben egy kiváló hazai kontra után Feczesin Róbert a baloldalról centerezett középre, ám balszerencséjére senki nem érkezett. Egy perccel később a semmiből egyenlített a Fradi. Roland Lamah baloldali passzát követően a csereként beálló Böde Dániel lefordult Juhászról, és 8 méterről a jobb alsóba lőtt. A szervezetten futballozó Videoton megpróbált gyorsan válaszolni a Ferencváros találatára, ám a 62. percben Pölöskei szabadrúgását Stopira ezúttal öt méterről a kapu mellé fejelte. Ezt követően sokáig nem láthatott helyzetet a közönség, ám a 81. percben kulcspillanat következett be, ugyanis büntetőhöz jutott a Ferencváros Stopira kezezése után. A Kassai Viktor által megítélt tizenegyest Roland Lamah a bal kapufára rúgta, ám a visszapattanó labda a csereként beálló Kovácsik Ádám kapusról a Vidi-hálójában kötött ki. A Fradi vezetőtalálata után elszabadultak az indulatok. Három perc leforgása alatt Kassai Viktor játékvezető a Vidiből Pátkait és Suljicot, míg az FTC-ből Trinkset is kiállította. A hátralévő percekben a Videoton hatalmas erőket mozgósított az egyenlítésért - és a továbbjutásért -, ám végül a Ferencváros jutott a legjobb négy közé, idegenben lőtt góllal a Magyar Kupában.

Videoton FC – Ferencvárosi Torna Club 1-2 (1-0) - továbbjutott a Ferencváros, 2-2-vel idengenben rúgótt gólokkal
    G.: Stopira, ill. Böde, Lamah