30
31

Sport hírek  -  2016. 03. 02. 20:11  -  Somos Zoltán, fotó: Simon Erika
    Bő keretben sok pontszerző, így nyert az Alba a Sopron ellen

A felsőházi rájátszásba jutás szempontából nagyon fontos meccs várt az Alba Fehérvár kosarasaira a Sopron ellen. Ezúttal nem hozott a kosárözönt az első félidő, de magabiztosan vezetett a jobban védekező Alba. Tizenkét játékost is bevetett Dzunics Braniszlav, és a mély keret felőrölte a Sopron ellenállását. Sima hazai siker született.

Zónavédekezéssel kezdett a Sopron, az Alba pedig megmutatta, mit lehet tenni ellene: Spurlock triplát dobott, Pearson betört és a palánk alól volt eredményes, Myles pedig egy lerohanásból zsákolt. A vendégek edzője, Sabáli Balázs az ötödik perc elején kért időt, ekkor még nem dobott pontot csapata... A fehérváriak is megtorpantak, bár 11-1-nél belefért. Takács felelgetett a hazai triplákra, és amikor Taylor révén centerben is villant a Sopron, már Dzunics Braniszlav rendelte magához csapatát. Hazai közönség előtt egy támadó faulttal mutatkozott be Jerrell Wright, az Alba új amerikaija, aztán ezt kiharcolt hibával és büntetőkkel kompenzálta. Az első negyed dobószázalékára egyik együttes sem lehetett büszke, mezőnyből tíz dobás maradt ki mindkét oldalon, jó kezdésének köszönhetően vezetett az Alba.

Pearson sikeres betörésével kezdődött a második tíz perc, védekezésben azonban csúnyán elváltotta magát a Fehérvár, Tóth Gergely lopta közelebb két duplával a Sopront. Irányító poszton kereste a megfelelő megoldást Dzunics, közben Spurlock egy percen belül kosarat dobott, lepattanót szedett és gólpasszt is adott. Újra tíz lett a különbség, de hiába szorgoskodott Wright, korábbi ausztriai csapattársa, Taylor is eredményes volt a palánk alatt. Megnyugodni nem lehetett, mert a soproni zóna ellen tanácstalan volt a Fehérvár, támadásban "szenvedős" meccs volt ez mindkét oldalon. Myles harcossága a félidő legvégén alakította ki az addigi legnagyobb különbséget (39-26).
    Azt nem lehet mondani, hogy az addig 33 százalékkal dobó vendégek célzóvizet ittak szünetben, de a mieink is három rossz triplával nyitották a harmadik negyedet. Aztán Myles és Lóránt ráérzett,hogy közelebb kell menni, Pearson is begyötört egy kosarat, és máris tizenhéttel vezetett az Alba. Filipovics ekkor állt be, és hideg kézzel rögvest triplát hintett. A Sopron mentsvárát Takács jelentette, de a hazaiak mély keretét kihasználva Dzunics tudott több aduval játszani. Wright például ritka hasznosan élt perceivel és Lórántnak is volt egy remek periódusa. Az ő kosarával lett húsz közte, kár volt a Tóthnak engedett két lecsorgó labdáért a nagyed végén. Az előny így is perdöntőnek tűnt.

Tiggs sarokból beemelt hármasára Wright zsákolással válaszolt, majd Supola is bekerült a fehérvári pontszerzők népes táborába. Ekkor a zóna ellen is megtalálta az ellenszert a centereket foglalkoztató Alba, igaz, odaát is egy magasember, Tóth vitte a prímet. Az látszott, hogy ez ellen a bő keret ellen igen nehéz dolga lesz az ellenfeleknek, Spurlock hosszabb pihenő után két triplával köszönt be a pályára... Lepattanózásban is óriási volt a fehérvári fölény, fizikálisan egyértelműen a Sopron fölé nőtt a Dzunics-csapat. Az amerikaiak kivétel nélkül tíz pont fölé jutottak és még Tóth Péter tripláját is megünnepelhette a közönség. Az Alba oda-vissza verte a Sopront az alapszakaszban, és komoly lépést tett az első öt közé kerülés felé.
    TLI-Alba Fehérvár - Sopron KC 91-71 (15-12, 21-14, 22-17, 30-28)
    Alba: Chery, Myles 19/3, Spurlock 17/12, Pearson 13/3, Lóránt 13. Csere: Csorvási, Supola 3/3, Wright 14, Simon 2, Filipovics 3/3, Tóth P. 5/3