29
30
31

Kiütötte a MAC-ot a Fehérvár AV 19

Kiváló helyzetkihasználással kiütötte a MAC Budapestet a Fehérvár AV 19 a MOL Liga elődöntőjének negyedik összecsapásán. A hazaiak a második harmadban eldöntötték a meccset, majd a harmadikban már gálázva 8-2-re nyertek és kiegyenlítettek az elődöntőben.
    Az egy nappal korábbi, 0-4-ről fordítva 5-4-re megnyert mérkőzés kellő erőt és lendületet adott a Fehérvár AV 19-nek, az elődöntő negyedik meccsén az egyenlítésért küzdő hazaiak a 9. percben Orban találatával megszerezték a vezetést. A folytatásban a Tyler Dietrich együttese a folytatásban kihasználatlanul hagyott egy emberelőnyt, ez pedig a harmad végén megbosszulta magát, Olson a 20. perc elején egyenlített.

A második harmadban aztán beindult a fehérvári henger, a 22. és a 27. percben Schupe duplázott, mindkétszer Orban asszisztjából. Hayes ugyan faragott a hátrányból, de a harmad utolsó perceiben Grieve és Bartalis is betalált, ezzel pedig el is dőlt a meccs.

Az utolsó 20 perc igazi örömjátékot hozott, másfél percen belül Holmberg és Orban is betalált, majd Vincze bombázott a teljesen széteső MAC kapujába.

A négy nyert meccsig tartó párharc állása 2-2, folytatás március 3-án 19 órakor a fővárosi Tüskecsarnokban.
    Fehérvár AV 19 - MAC Budapest 8-2 (1-1, 4-1, 3-0)
    Gólszerző: Orban (9., 48), Schupe (22., 27.), Grieve (37.), Bartalis (39.), Holmberg (47.), Vincze (56.) Illetve Olson (20.), Hayes (35.).