28
29
30
31

Sport hírek  -  2016. 02. 19. 22:31  -  Somos Zoltán, fotó: Simon Erika (archiv)
    Egy dobás döntött, egy ponttal kapott ki az Alba a Szolnoktól

A Magyar Kupa nyolcas döntőjében a címvédő Szolnoki Olaj várt az Alba Fehérvárra péntek este a budapesti SYMA-csarnokban. Az utolsó másodpercig nyílt, fordulatos és izgalmas csatában volt már tíz pont fölött is az Alba előnye, de a hajrában pár dobás a Szolnok javára döntött - egyetlen ponttal maradtak alul a fehérvériak, akiknek így véget is ért a kupadöntő.

Bravúrra készültek a fehérváriak, és keményen bele is álltak a palánk alatti csatába a meccs elején. Lóránt duplája és Chery triplája vezetést jelentett, de hamar fordított a Szolnok. A játékvezetők mezőnyben mindent lefújtak, hamar kezdhették a büntetőzést a csapatok, és ebben eleinte az Alba volt pontosabb. Spurlock és Pearson palánk alatti aktivitása sokat ért, de érezhető volt az idegeskedés mindkét oldalon. Eladott labdákkal segített ellenfelének a Fehérvár, igaz, a címvédő is szinte kizárólag büntetőkből tudptt betalálni az első negyed hajrájában. Pearson hármasa bement, Vojvodáé nem, így a mieink vezettek tíz perc után.

A második negyed Milosevics kosarával, majd elrontott támadásokkal kezdődött. A lepattanókat erőszakosabban szedő Alba be tudott fejezni pár gyors támadást, így a Szolnok edzőjének, Pór Péternek kellett időt kérnie, hatpontos hátrányban. Markovics rendkívül hatékonyan támadta a gyűrűt, Pearson pedig fergeteges zsákolással tízre hizlalta az Alba előnyét. Ekkor nem védekezett jól az ebben amúgy erős Olaj, de Vojvoda hármasával faragott a különbségből, majd összeállt hátul is és kosárcsendbe taszította az ellenfelet. Időkérés után ezt Csorvási törte meg, de a félidő hajrája így is a Szolnoké volt, Vojvoda újabb, dudaszós triplájával át is vette a vezetést.
    A fehérvári nevelésű Keller Ákos büntetőivel folytatódott a meccs szünet után, s bár csak egy ment be, Boriszov hozzátett egy duplát. Ezután viszont egy 8-0-ás Alba-roham jött, két triplával, vagyis újra itt volt az előny, és érezni lehetett, egyik fél sem fogja elengedni  a másikat. Chery érte el első fehérváriként a tíz pontot, egy ízben nagyon megtáncoltatta Milosevicset. Szép megoldásokban nem volt hiány, a Szolnokban Burell, az Albában Spurlock használta ki a védők lemaradását. Pearsonra, majd Milosevicsre is ráfújták a negyedik faultját, az amúgy is sűrűn cserélő edzőknek emiatt is akadt dolga. A negyed végén már a rossz dobások domináltak, ötpontos előnnyel ment rövid pihenőre a Dzunics-csapat.

Az eladott labdák miatt fájhatott a fehérvéri mester feje, ilyennel indult a negyedik játékrész is. Szerencsére Chery folytatta remeklését, majd Lóránt emelt be egy duplát és egy triplát is, ami szolnoki időkérést vont maga után. Meglett az eredménye, mert mínusz kilencről feljött az Olaj, kellett ekkor Spurlock triplája. A gyűrű alatt sokkal nehezebben boldogult az Alba, ellentétben az exfehérvári Jonesszal, aki felhozta két pontra az övéit. Két és fél perccel a vége előtt Dzunics Braniszlav kért időt, de Jones újabb duplája és Wittmann büntetői átbillentették a mérleget a Szolnok javára. A mieink is odaállhattak a vonalra, de nem ez döntött, hanem az, hogy Lóránt hármaskísérlete lejött, Burell ellenben tizenhárom másodperccel a vége előtt bedobta a triplát. Myles hat másodperccel a vége előtt szerezte első kosarát, egy triplát, ami után Milosevics csak egy büntetőt dobott be - de hiába kapott még egy esélyt az Alba, kétpontos hátrányban Chery is kihagyott egyet... Így egyetlen ponttal, nem kis szerencsével, de megynerte a meccset a Szolnok.

Szolnoki Olaj - TLI-Alb Fehérvár 87-86 (20-24, 21-16, 17-23, 29-23)
    Alba: Chery 22/3, Supola 3/3, Myles 3/3, Spurlock 18/9, Lóránt 11/3, Pearson 13/3, Markovics 8, Csorvási 6, Simon.