29
30
31

Újra a legfelső osztályban versenyezhet a Fehérvár Badminton SE

Szombaton került sor az idei szezon Tollaslabda Magyar Országos Csapatbajnoki osztályozójára, amelynek a budapesti Hodos Tamás Tollaslabda Csarnok adott otthont. Az eseményen a Magyar Országos Csapatbajnokság másodosztály nyugati csoportjának győztese, a Fehérvár Badminton SE, a pécsi Multi Alarm SE II, valamint a Vízmű SE együttesei vettek részt.
    A sorsolás szeszélye folytán a papíron döntőnek számító, a Fehérvár Badminton SE - Vízmű találkozó nem a harmadik, döntő fordulóra maradt, hanem már a második körben találkoztak a csapatok. Az első körben azonban fehérváriak a pécsi egyesület második számú csapatával ütköztek meg. Vegyes párosban a székesfehérvári Mihályi Levente – Antal Erika páros találkozott a pécsi Kováts Máté – Kadlicskó Gréta egységgel, melyet egy simább és egy szorosabb szettben a fehérváriak nyertek. A férfi egyeseket a székesfehérvári Dubicz Máté, Turzó Balázs, Mórocz Ákos alkotta versenyzők játszották, a Multinál szereplő Lakatos Levente, Gelencsér József, és Végh Miklós ellen. Mindhárom mérkőzést jó labdameneteket produkálva, meggyőzően hozták a székesfehérváriak. Közben a női egyesek is elkezdték mérkőzéseiket. A székesfehérváriaktól Hircze Nóra és Ádám Anna is nyert a pécsi Kis Gabriella és Takács Fanni ellen. Az egyesek után már a biztos győzelem tudatában készülhettek a párosokra a nyugati csoportból érkező királyvárosiak. A székesfehérváriak a páros számokban sem hagytak kétséget, a Christopher Pound – Turzó Balázs, a Letsch Péter – Mihályi Levente, valamint az Antal Erika – Kömives Dóra páros is sikerrel vette az akadályt, így 9-0-s összesítéssel a FEHÉRVÁR Badminton SE készülhetett a Vízmű ellen.
    A VÍZMŰ elleni találkozó lett a legfontosabb mérkőzés, melyen eldőlt a feljutás sorsa. A kezdésre megtelt a csarnok, a helyi egyesület szimpatizánsai, játékosai is érezhették, hogy nagyon szoros mérkőzésekre van kilátás. Ennek megfelelően, remek hangulatban és játékkal kezdődött a csapattalálkozó, rögtön az első mérkőzésen a Vízmű részéről Szerecz Márton, az FBSE képviseletében pedig Dubicz Máté fantasztikus játékot és labdameneteket varázsoltak a 2-es pályára. Az első szettet gyakorlatilag hiba nélkül, agresszív és pontos játékkal Dubicz nyerte meg, a másodikban azonban az egyre jobban magára találó, és a közönséget is feltüzelő Szerecz hozta el, így a harmadik szettre maradt a döntés. A Vízmű játékosa (Szerecz) már a legelején magához ragadta az irányítást és nagy csatában, győztesen hagyta el a pályát. A másik két férfi egyes kevesebb izgalmat hozott, fehérvári részről Letsch Péter magabiztosan győzte le a Horváth Barnabást, míg a Vízmű csapatban dr. Horváth Kristóf sokéves rutinjával és játékával győzedelmeskedett Mórocz Ákos felett. Női egyesekben a Vízműves Ádám Krisztina a rá jellemező kiismerhetetlen ütéseivel és megoldásaival 2 szettben győzött Hircze Nóra ellen, míg a FEHÉRVÁR BADMINTON SE játékosa, Ádám Anna nyert a Vízműves Hajdinák Vanda ellenében.
    Az egyesek után 3-2 arányban a Vízmű csapata várhatta előnyből a folytatást. A férfi párosok mérkőzésén a fehérváriaktól, a Dubicz-Nagy-Szabó és a Letsch-Mihályi duó is diadalmaskodott és nyert a Vízműves Kálfaly-Márki, és a Szerecz-Horváth B. alkotta egységek ellen. A megnyert 2 férfi páros után 4-3-as fehérvári vezetésnél következett tehát a női páros mérkőzés. A FEHÉRVÁR BADMINTON SE-től Hircze Nóra-Kömives Dóra, a Vízműtől pedig Hajdinák Vanda-Keszthelyi Melinda párosok vívtak. Érződött a nyomás, hiszen ha ezt a mérkőzést a fehérváriak nyerik, akkor a vegyes párost a már biztos győzelem mellett játszhatták volna le. Ennek fényében a budapesti páros ellenmondást nem tűrően nyerte az első szettet. Női párosról lévén azonban szó, bármikor varázsütésre változhatnak az események, ahogy itt is történt. A fehérvári Kömives-Hircze páros váltani tudott és óriási csatában hosszabbításban egyenlítettek. A 3. szett igazi ki-ki mérkőzést hozott, felváltva estek a pontok, a fordulás után azonban a fehérvári lányok utolsó tartalékaikat mozgósítva 2-1 re megnyerték a mérkőzést, ezzel biztosították a feljutást csapatuk számára. Így a tét nélküli vegyes páros mérkőzésen vízműves oldalról dr. Horváth Kristóf – Ádám Krisztina, és a fehérváriaktól Nagy-Szabó Levente és Ádám Anna mérkőzött, ezt a csatát a fehérvári páros 2-1 es szett aránnyal abszolválta és 6-3-as összesítéssel a FEHÉRVÁR BADMINTON SE nyerte a találkozót. A Magyar Tollaslabda Országos Csapatbajnokság I. osztályában, a 2016/2017-es évben egy év kihagyás után a FEHÉRVÁR BADMINTON SE újra a legjobbak között szerepelhet!