30
31

Sport hírek  -  2016. 02. 13. 20:45  -  Somos Zoltán, fotó: Simon Erika
    A harmadik negyedben döntötte el a meccset az Alba Fehérvár

A sereghajtó Jászberény ellen kötelező győzelem várt az Alba Fehérvárra a kosárlabda-bajnokságban. Ennek megfelelően ismét sok pontot dobtak Cheryék az első félidőben, de nem dőlt el a meccs. A harmadik negyedben már igen, ekkor nagyon jól dobott az Alba, így a negyedik negyedben látott lazítás is belefért.

Mintha idegenbeli meccs lenne, rossz dobásokkal kezdett az Alba, a harmadik percben szerezte Lóránt az első fehérvári kosarat. Cserébe a védekezés rendben volt és a szerzett labdákkal sikerült fordítani 0-4 után. A vendégek centere, Garrick Sherman tartotta a lépést, az ex-fehérvári mester, Szrecsko Szekulovics csapata főleg neki köszönette, hogy szoros volt az első negyed. Kenny Chery szépívű tripláira a jászberényi mezőnyemberek feleltek, a negyed végén pedig sok büntető után Pearson dobott dudaszós duplát.
    Simon Balázs 2+1-es kosarával indult a második tíz perc, az Alba védekezése ekkor nagyon nem ízlett a berényieknek. Igaz, támadásban sok volt a pontatlanság hazai oldalon. Spurlock triplájára Caffey duplán válaszolt és persze Sherman is aktív maradt. Rengeteget dobott rá kintről az Alba, mérsékelt sikerrel, szerencsére Lóránt szedte a lepattanókat. A két irányító, Caffey és Chery is inkább dobott, mint passzolt, de az Alba egyese labdaszerzésben is jeleskedett, és amikor Mlyesnak feladta zsákolásra, megszületett az ötvenedik hazai pont is... Nem védekezett a Jászberény, szép gólpasszokból születtek újabb Alba-kosarak.
    Csorvási és Pearson is kezdett a második félidőben, utóbbi egy összefejekés miatt aztán hamar padra került. Myles triplával, majd kiharcolt sportszerűtlen hibával és büntetőkkel érte el tizenötödik pontját, Csorvási pedig a rá nem mindig jellemző harcossággal növelte húszra a különbséget. Sok labdát szerzett az Alba, egymást jól helyeztbe hozva fejezték be a gyors akciókat Supoláék, három és fél perc alatt perdöntő különbség alakult ki (71-46). Fáradni és szétesni látszott Szekulovics csapata, Spurlock két hármassal taszította még mélyebb szakadékba. Harmincpontos előnyben már nem védekezett annyira szigorúan az Alba, de pár szép villanással támadásban kárpótolta a szurkolókat. Csaknem negyven pontot dobott ebben a negyedben az Alba, jellemző, hogy Markovics az utolsó másodpercben is betalált.
    Lóránt triplája vezette fel a záró játékrészt, de ezt követően hat jászberényi pont mutatta, hogy mintha már nemcsak eldőltnek, de befejezettnek is tekintenék a meccset a hazaiak. Gyorsan le is szúrta őket Dzunics Braniszlav. Körbejárt a labda a vendégek zónája ellen, de a dobások nagyon gyengére sikerültek. Caffey vezérletével tisztességesen küzdött a sereghajtó. A századik Alba-pontot is Lóránt szerezte, de valódi ovációt Tóth Péter kapott, aki hosszú sérülés után tért vissza a pályára. Ki is osztott hamarjában egy gólpasszt Pearsonnak. A fehérvári nevelésű Soós Gábor tét nélkül már jól dobott, csapata pedig jelentősen kozmetikázott az eredményen a negyedik negyedben, amelyben harminc fölött kapott a koncentrálás nélkül játszó Fehérvár.
    TLI-Alba Fehérvár - JP-TOP COP Jászberény 110-89 (27-22, 29-22, 37-13, 17-32)
    Alba: Chery 15/9, Supola 5/3, Myles 19/9, Spurlock 19/9, Lóránt 17/3. Csere: Pearson 14, Markovics 12, Simon 3, Filipovics, Csorvási 6.