30
31

Sport hírek  -  2016. 01. 23. 22:02  -  Somos Zoltán, fotó: Simon Erika
    Nem adott esélyt az Alba, szünetig eldöntötte a meccset

Rangadót játszott a kosárlabda-bajnokságban a TLI-Alba Fehérvár, a Körmend érkezett a Gáz utcába. Ősszel egyetlen ponttal kaptak ki a vasi városban Spurlockék, most ellenben nem hagyták a végére a döntést. Már az első félidőben eldöntötték a meccset, védekezésükkel felőröve a Körmendet. A második negyedben csak nyolc pontig jutottak a vendégek, és esélyük nem volt ezúttal az Alba ellen.
    Ahogy várható volt, gyors támadásokkal kezdődött a meccs, egyik csapat sem akart huszonnégy másodpercet vesztegetni az ellenfél palánkja alatt. Pont ebből nem sok született, de Myles remek blokkja Pettyvel szemben volt olyan szép, mint egy kosár. Supola és Spurlock duplájához Myles egy triplát tett hozzá, a Körmend ellenben a negyedik percben talált be először, büntetőből. Az ex-fehérvári Tóth Norbert szórt hét pontot, a többi körmendi csak erőlködött. A hazai kezdő ötös minden tagja beköszönt, és a védekezésre sem lehetett panasz, kilenccel is vezetett az Alba. Mindkét edző nagy cserélgetésbe kezdett az első negyed hajrájában, ebből pedig a vendégek jöttek ki jobban, mert míg Pearson büntetőt és ziccert is rontott, addig Ferencz triplát dobott. Ebben a műfajban jobb volt a Körmend, ki is egyenlített, de Simon duplájával így is előnnyel zárta az első tíz percet a Fehérvár.
    Küzdelmes volt a második negyed eleje is, Pearson jelentette a különbséget. No meg Simon, aki remekül hozta őt helyzetbe - az amerikai hét pontja után jött az első időkérés a meccsen. A vendégek, mint a meccs elején, megint mindent kihagytak. Az Albában öt magyar, a Körmendben négy külföldi volt pályán, amikor Tóth N. ziccert hibázott, majd technikait reklamált ki magának. Bejött Chery, és büntetőjével először lett tíz pont a különbség. De ekkor gyorsan Lórántra is támadót, majd technikait fújtak. Tóth és Lóránt is kosárral javított aztán a feszült hangulatú meccsen. Amikor Filipovics is skeresen fejezett be egy hazai lerohanást, megint időt kért Teo Cizmic (37-25). De az ifjú fehérvári nem állt meg itt, behintett egy triplát is, kár, hogy támadó lepattanói után nem volt szerencséje a dobásokkal. Mint a várost a hó, úgy takarta be rendre az Alba a körmendi próbálkozókat a palánk alatt, de kintről sem nagyon ment be semmi ekkor a vendégeknek. Csak "kegyelem büntetőkből" tudtak betalálni, az Alba ellenben majdnem elérte az ötvenet szünet előtt.
    A második félidő Duinker révén körmendi kosárral indult, majd Channels dobhatott három büntetőt. Zónázott és megzavarta az Albát a vendégcsapat, amely ezúttal három perc alatt majdnem annyi pontot dobott, mint a teljes második negyedben. Sok támadást rontottak el Lóránték, és hiába dobott gyatrán a Körmend, a büntetőkkel azért közelített. Holtpont volt ez a hazaiak játékában, a feljavuló körmendi védekezéssel szemben Chery triplája mint falat kenyér, úgy kellett. Akárcsak a továbbra is "sűrű" védekezés, amelyet a vakrepüléssel be-betörő vasiak nem tudtak megbontani. Pearson hangyaszorgalommal dolgozott, ismét húszra növelve az előnyt. Hosszú idő után beesett egy körmendi tripla, de így is csak minimálisan csökkentették hátrányukat az ebben a negyedben tíz büntetőt dobó piros-feketék.
    Lóránt negyedik hibája vezette fel a negyedik játékrészt, hogy aztán hetedik pontját is megszerezze a fehérvári center. Továbbra is nagyszerűen védekezett az Alba, két perc telt el, amikor Markovics lerohanásos kosara után időt kért a Körmend - még negyedbeli dobott pont nélkül... Hiába, jött megint Lóránt, Myles, és már a harmincat közelítette a különbség. Bár ezután két hazai labdavesztést könnyű kosarakkal büntettek Ferenczék, mindennek tűntek, csak motiváltnak nem a továbbiakat illetően. Dzunics Braniszlav azért időkéréssel próbált tenni róla, nehogy idő előtt befejezze a meccset csapata. Az egytucatnyi eladott labda mutatta, az Alba sem támadott tökéletesen, de az intenzív tempó egyértelműen neki kedvezett a találkozón. A vendégszektort megtöltő szurkolók becsülettel végigénekelték a meccset, de csak a nézőtéren nyerhetett a Körmend. Spurlock hatalmas zsákolása és újabb körmendi büntetők zárták a mérkőzést, amellyel visszavágott az őszi vereségért, és az egymás elleni eredmények miatt már jobban áll ellenfelénél a tábázaton az Alba.
    TLI-Alba Fehérvár - EGIS-Körmend 88-72 (23-21, 25-8, 18-20, 22-23)
    Alba: Chery 13/3, Supola 5/3, Myles 12/9, Spurlock 8, Lóránt 11. Csere: Pearson 16/3, Simon 6, Markovics 8, Csorvási 4, Filipovics 5.