28
29
30
31

Sport hírek  -  2015. 12. 12. 17:20  -  Samu Miklós, Fotó: Simon Erika A cikk KÉPGALÉRIÁT tartalmaz
    Győzelemmel búcsúzott a Vidi a Sóstói Stadiontól - a csereként beállt Géresi döntött

A Paksi FC-t látta vendégül szombaton délután a Videoton FC az OTP Bank Liga 19. fordulójában. A kiegyenlített küzdelmet hozó mérkőzésen mindkét együttesnek akadtak ígéretes gólszerzési esélyei. Gólt azonban csak a Videoton FC-nek sikerült elérni a csereként beállt Géresi Krisztián révén. Győzelmével a Vidi szépen búcsúzott a Sóstói Stadiontól.
    Történelmi jelentőségű mérkőzésre készült szombaton délután a Videoton FC: a piros-kék alakulat az új stadion megépítése előtt utoljára játszott a Sóstói Stadionban. Horváth Ferenc együttese a szezon egyik meglepetéscsapatát, a Paksi FC-t látta vendégül. A találkozót megelőzően Miklósa Erika, Kossuth-díjas operaénekes énekelte el a himnuszt, majd Kovács Zoltán sportigazgató köszöntötte Gyurcsó Ádámot, aki utolsó tétmérkőzésére készült a Vidi-dresszben.
    A mérkőzés első igazán veszélyes helyzetét a Videoton FC dolgozta ki a 11. percben. Gyurcsó viharzott el a balszélen, majd középre passzolt labdáját követően Feczesin nagy erővel tüzelt kapura, a vendégek egyik védője azonban fejjel tisztázott szögletre. A 22. percben kis híján vezetést szereztek egy vendég szögletet követőn a paksiak, ám Gévay 5 méterről célt tévesztett. Három perccel később megint a Paks veszélyeztetett: Koltai 23 méteres lövését fogta Danilovics. Az első félidő véghajrájában megint a Paksnak volt ígéretes lehetősége a gólszerzésre. A 35. minutumban Hahn János tüzelt kapura egy pattanást követően 22 méterről, a Vidi kapusa azonban bravúrosan mentett szögletre. A sok vendég lehetőséget Pölöskei Zsolt próbálkozása törte meg, aki 30 méterről lőtt kevéssel a jobb felső sarok mellé, így a fele 0-0-s döntetlennel vonulhattak pihenőre.
    A második játékrészt mindkét együttes nagyon sok hibával kezdte el. Az első valamirevaló lehetőségig, egészen a második 45 perc 8. percéig kellett várni. Ekkor Suljic tekert középre a jobb oldalról, ám Feczesin fejese méterekkel célt tévesztett. A 66. percben ismét a Paksnak nyílt lehetősége a gólszerzésre, ám Bertus jobboldali szabadrúgását Gévay fejelte kevéssel a léc fölé. Nem sokkal később két ordító ziccert puskázott el a Vidi: előbb Gyurcsó lőtt Molnárba, majd Nego bombázott 10 méterről a kapu mellé. A 81. percben aztán góllá érett a Videoton FC mezőnyfölénye: Gyurcsó jobboldali beadását a csereként beállt Géresi Krisztián bombázta 7 méterről a léc alá. Győzelmével a Vidi méltóan búcsúzott a legendás Sóstói Stadiontól.
    A találkozót követően ünnepélyes tűzijáték keretében búcsúztatták el az átmeneti időszak idejére a Sóstói Stadiont.

Videoton FC – Paksi FC 1-0 (0-0)
    G.: Géresi