Látnivalók

Tömegsport

Sport hírek  -  2015. 12. 11. 18:46  -  Somos Zoltán, fotó: Kiss László
    Parádés támadójáték, kosáreső és Alba-győzelem a Falco ellen

Hazai rangadón próbált javítani paksi veresége után a TLI-Alba Fehérvár. A Falco ellen nem akármilyen parádét rendezett az első félidőben a Dzunics-csapat, már ekkor hatvan pont fölé jutottak Mylesék. Döntő fölénybe került, és a negyedik negyedre már majdnem százat dobott az Alba, kiütéssel nyerve a meccset.

Három hét után játszott hazai pályán az Alba, amely akkor kikapott a Szolnoktól, majd múlt pénteken Pakson is. A szombathelyiek is elveszítették két utolsó meccsüket, de így is jobban álltak a táblázaton a Fehérvárnál. Csomagics triplájával jól kezdték a meccset is, de ezt követően nem találtak be, az Alba pedig 13-0-át rohant, úgy, hogy mindenki szerzett pontot. A hazai zóna nem ízlett a vasiaknak, sokkal jobb volt a védekezés, mint egy héttel korábban. Hallik hármasokkal ébresztette csapatát, feljött a Falco, Dzunics Braniszlav pedig időt kért. Lóránt Péter aktivizálta magát a palánk alatt, kosarakat dobott, gólpasszokat adott Csorvási Milánnak. Lrohanásból is eredményes volt az Alba, Lóránt szép tempójával remek első negyedet zárt és tizenöttel vezetett.
    A Falco kifejezetten a jól védekező csapatok közé tartozott eddig a bajnokságban, de ebből nem sok látszott ekkor. Pearson kosarával a második negyedet is a mieink kezdték jobban, egyedül Hallik semlegesítése okozott gondot. Amikor Myles is beindult és szenzációs labdákkal hozta helyeztbe Csorvásit és Pearsont, a vendégek mesterének, Kálmán Lászlónak kellett időt kérnie. Így is húszpontos hátrányba került csapata, amelyet Váradi triplái segítettek közelebb, de csak rövid időre. Mezőnyből alig, a vonalról egyáltalán nem rontott dobást az Alba, óriási volt a különbség a csapatok között. Myles szenzációs kosarakat szerzett, Pearson is termelt, a Falco kizárólag kintről volt veszélyes. Elképesztő első félidőt láttunk, az Alba 70 százalékkal célzott mezőnyből és szünetig 63 (!) pontot szerzett.
    Várható volt, hogy fejmosást tart a szünetben Kálmán László, ennek pedig meg is lett a hatása, öt ponttal nyitottak a harmadik negyedben Váradiék.Hattal válaszolt az Alba, vagyis összességében nem sok mnden változott. Lóránt légpasszát brutális zsákolással húzta be Spurlock, hazai oldalon csak Chery idegeskedett kicsit, miután megkapta harmadik személyi hibáját.Markovics triplájával harminc lett közte, ehhez és Myles következő távolijához is Simon adta az asszisztot. Kálmán egy technikait is "kikért" hogy felpörgesse csapatát, de ez sem segíthetett. Továbbra is agresszív volt,sokat mozgott védekezésben az Alba és Myles dudaszós triplájával ebben a negyedben is elért 28 pontot...
    A záró játékrészre annyi kérdés sem maradt, eléri-e a százat a Dzunics-csapat, miután 91-ről indult neki ennek a tíz percnek... Természetesen Myles volt, aki újabb hármassal közelebb vitte a százashoz övéit, igaz, Váradi még nála is több triplánál járt, a hatodiknál. A "jubileumi" kosarat Markovics dobta, szintén kintről, és ekkor még hátra volt hét és fél perc... Kereken negyvennel vezetett az Alba, úgy, hogy kizárólag a hárompontos vonalon túlról szerzett kosarat ezekben a percekben. Simon is bevágott egyet a változatosság kedvéért A végig szurkoló Falco-tábor ekkor már ébresztőt kiáltott, főleg védekezésben hiányolhatta kedvenceitől a harcosságot. A hajrában aztán faragott hátrányából a sárga-fekete csapat, de egyetlen hazai szurkolóban sem maradhatott hiányérzet, kiszolgálta közönségét és nagyon simán nyerte a rangadót az Alba Fehérvár.

TLI-Alba Fehérvár - Falco-Trend Oprika KC Szombathely 120-84 (28-13, 35-25, 28-17, 29-29)
    Alba: Chery 4, Supola 12/6, Myles 25/15, Spurlock 13/3. Lóránt 20. Csere: Pearson 16, Csorvási 12, Simon B. 9/6, Markovics 9/9, Filipovics.