Innen letöltheted.

360 Fehervar

Látnivalók

Tömegsport

Sport hírek  -  2015. 12. 04. 20:45  -  Somos Zoltán, fitó: Simon Erika (archiv)
    Nagyon simán kikapott Pakson az Alba Fehérvár

Az első negyedben még vezetett is az Alba Fehérvár az Atomerőmű otthonában, de a félidő végén hagyta ellépni vetélytársát. Gyengén védekeztek, sok dobást rontottak a fehérváriak, akik csak futottak az eredmény után, de sokkal kevesebb jó teljesítményt vonultattak fel, mint a hazaiak. A vége nagyon sima vereség lett, vagyis a bajnoki szünetet követően újabb rangadót bukott el az Alba.

Pontatlan dobásokkal kezdett mindkét csapat, rendületlenül kísérleteztek kintről a jáékosok, de alig találtak. Az Alba első pontjait aztán zsákolással szerezte Markovics, de kezdetben csak üldözte a hazaiakat a Dzunics-csapat. Lóránt Péter tartotta versenyben a fehérváriakat, sorozatban jól célzott, két triplát is helyre küldött a center. Ebbe aztán mások is belejöttek, kialakult egy üldözőverseny, amelyben hol az egyik, hol a másik fél tartott minimálisan előrébb. Pearson kosarával még az Alba vezetett, de az első tíz perc végén Dunn megfordította az állást.

A paksi bedobó, Barnies ötödik kísérletre talált be kintről, aztán annyira belejött, hogy a második negyed elején egy 2+1-gyel nyitott. Az Alba cseréi nehezen vették fel a ritmust, és Spurlock első triplájára is 13 percet kellett várni. Nagyobb gond volt, hogy Simon Balázst könnyen verték meg egy az egyben, és a lepattanókat is jobban szedte a Paks. Tóth Ádám aktivitásával öt pont lett a hazai előny, de ez sem tartott sokáig. A paksi center és Spurlock egymás fölött dobtak triplát, le is pacsiztak ennek örömére... Az Alba szokás szerint az egyéni fizikai képességekre (is) épített, de a védekezés igen messze volt az ideálistól. A paksi triplák a második negyedben már igazi fegyvernek bizonyultak, és még az utolsó másodpercben is kosarat szerzett az ASE.
    Aztán mintha mi sem történt volna a szünetben, a harmadik negyed elején is aludt az Alba, Dunnék pedig addig nem látott távolságba kerültek (53-40).  Valsmelyest keményedő védekezésből, szerzett labdákból összejött a szépítés, ám támadásait továbbra sem építette fel a Fehérvár. Amikor végre mégis, Spurlock negyedik triplájával egy 8-0-ás rohamot könyvelhetett el a csapat, és a paksiak kértek időt. Ekkor mindkét oldalon láthattunk pár szépen kijátszott akciót, nagy zsákolást, a különbség pedig öt pontban állandósult. Egészen, amíg Kovács triplájával és duplájával megint el nem lépett a Paks - és a nagy védekezésbeli hibák miatt össze nem dőlt, amit korábban nagy nehezen felépítettek a fehérváriak. Mínusz tizennéggyel ment neki az utolsó negyednek az Alba.

Hiába próbálta forgatni a csapatot Dzunics, Csorvási semmit nem segített, az irányítók sem remekeltek, miközben a hazaiak karmestere, Dunn már tíz asszisztnál járt. A tizenegyediket egy légpasszal osztotta ki az egykezest zsákoló Robinsonnak - totális kiütés szélére kerültek a vendégek. A Paksban mindenki hős lett, fehérvári oldalon eladott labdák, rossz dobások rontották az amúgy is gyenge statisztikát. Spurlock egyszemélyes hadviselése valamelyest javított a képen, de a kulcspillanatokban megint a hibák jöttek. Chery például technikait kapott, mert leállt szövegelni - a közönséggel... A büntetőket is gyengén dobták Mylesék, a triplák nem mentek be (volt, hogy három is lejött egy támadáson belül) - a könnyű kosarakat szerző Paks könnyedén célba ért a bajnoki szünet után rossz játékkal visszatérő Alba ellen.

Atomerőmű SE - TLI-Alba Fehérvár 96-81 (21-20, 27-20, 23-17, 25-24)
    Alba: Chery10, Myles 14, Markovics 2, Spurlock 21/15, Lóránt 19/6. Csere: Pearson 11, Simon, Supola, Csorvási 4.