29
30
31

Fehérvár Rugby - győzelem a Százhalombatta ellen

Nagyszerű győzelmet aratott a Fehérvár Rugby Club férfi csapata szombaton a Köfém rögbi pályán. Az ellenfél a Százhalombattai "Fekete Sereg csapata" volt. A Battai csapat a tavalyi Extra Ligás bajnokságban a harmadik helyen végzett. Az FRC jóval fiatalabb csapata nem tisztelte a rutinosabb játékosokat, kiváló, de mégis eredményes játékkal örvendeztette meg a jelentős számú, mintegy 150 fős szurkoló közönséget.
    Fehérvár Rugby Club - Fekete Sereg Százhalombatta 31 – 27 (14 – 16)
    A mérkőzés 10. percében 0 – 5-ás vezetést szerzett a Batta. A 15. percben egy büntető rúgást követően újabb három pontot szereztek a vendégek, így már 0 – 8-ra vezettek. Antal Benjámin egy "elcsent" labdával, és az azt követő 40 méteres sprintjével az ellenfél célterületére futott, 5 – 8-ra alakítva az eredményt – a jutalomrúgást Őrsi Dávid értékesítette, így 7 – 8 lett az állás. A huszadik percben Szabó Gergely törte át a Fekete Sereg védővonalát, és 5 pontos célt szerzett, amit Őrsi Dávid 2 pontos jutalom rúgása követett, a Fehérvár így 14 – 11-es vezetést szerzett. Sajnos gyorsan válaszoltak a vendégek, így a szünetre 14-19-es előnnyel mehettek pihenőre a Battaiak.

A második félidő harmadik percében a Fehérvár jutott büntetőrúgáshoz. Őrsi révén újabb 3 pontot szereztek a hazaiak, így 17 – 19 lett az állás. Ezután a saját 22 méteres vonalán belül Dezső Dávid labdát szerzett, majd kicselezte az ellenfeleit, és újabb 5 pontos célt szerzett, majd Őrsi ismét sikeresen értékesítette a rúgást. 24-19-es állás után a rutinosabb és háromszor annyi válogatott játékossal rendelkező Battaiak nem adták fel. Újabb céljukkal 24-24-re egalizálták az eredményt, majd át is vették a vezetést. Közvetlenül a mérkőzés lefújása előtt Dezső Dávid ismét átgázolt néhány Battai játékoson, és újabb 5 pontot szerzett. A jutalomrúgást Őrsi értékesítette, a Fehérvár pedig 31 – 27-re győzött. Sikerével eredményesen zárta az őszi bajnokságot a fehérvári alakulat, amely legyőzte az NB I-es bajnokságot vezető Fekete Sereg csapatát. Tavaszra már remélhetőleg felgyógyulnak keresztszalag sérülésből a csapat húzó emberei, Krepsz Áron és Horváth Bence, ráadásul további átigazolásokkal kívánja erősíteni tolongását Szontágh Dániel edző.