29
30
31

Fehérvár Póló SE: két győzelem az OSC otthonában

Az OSC – a Fehérvárhoz hasonlóan – lemaradt az országos bajnokság felsőházról. A vasárnapi mérkőzéseknek az volt a tétje, hogy a bajnokság végén ki kerülhet kedvezőbb pozícióba a jövő nyári kvalifikáció előtt. Ehhez legalább két győzelmet kellett szereznie Budapesten a Fehérvár Póló SE-nek, és ez össze is jött a fővárosban.

A gyerek csapat kétgólos hátrányba került az első negyedben. Kicsi pontatlanság és bátortalanság jellemezte ekkor az együttes játékát. Az első szünetben Ágner Zoltán edző rendet tett a fejekben és három gólt szerezve átvették a vezetést a fehérvári pólósok. A sárga lap és a cserés kiállítást ellenére, türelmes taktikus játékkal 7-3-ra hozták a mérkőzést. A tízcsapatos alsóházban 1 vereséggel tartják 3. helyüket a fiatal székesfehérvári pólósok.

Gólszerzők: Bendicsek-Juhász 2-2, Jacsó-Pászti-Pongrácz 1-1.

A Fehérvár Pólós SE serdülői magabiztosan - a gyerek csapat eredményét lemásolva – nyertek 7-3-ra. Gyöngyösi János edzőnek még arra is volt lehetősége, hogy sorcserékkel minden fiatalnak játéklehetőséget adjon. Ezzel a győzelemmel megtartotta első helyét a csapat az alsóházban.

Gólszerzők: Frei-Horváth 2-2, Holubecz-Mihályi-Nagy 1-1

Az ifiknek már nehezebb dolguk volt. Kétgólos hátrányból fordítottak 4-2- re, de sajnos 8-8 után a hazaiak elléptek a dekoncentráltan játszó fehérváriaktól és megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. A három cserés kiállítás talán jól jellemzi a küzdelmet, ami a vízben folyt. A vereség ellenére 3. helyen állnak az ifik is.

Gólszerzők: Hajós 4, Gáti 2, Csernavölgyi-Mihályi 1-1

A két győzelemmel a kitűzött célt sikerült teljesíteni. Péntek este hazai medencében 19.15-től a Vasas csapatát fogadják az ifjúságiak. A Fehérvár Pólós SE minden érdeklődőt, szurkolót szívesen lát!