30
31

Sport hírek  -  2015. 11. 21. 21:30  -  Somos Zoltán, fotó: Simon Erika
    Szünet után nem tudott mit kezdeni a bajnokkal az Alba

A bajnoki rangadón egy félidőn át tartotta a lépést, utána pedig üldözte a Szolnokot az Alba Fehérvár. A szünetben még vezettek a hazaiak, de fordulás után védekezésben még jobban zárt, és Vojvoda révén extra kosarakat szerzett az Olaj. A fehérváriak sérülés miatt elvesztették Kenny Cheryt, aki pedig legjobbjuk volt a meccsen, de nemcsak emiatt nyert biztosan a Szolnok.

Több mint másfél év után tallkozott ismét egymással bajnoki mérkőzésen az Alba és a magyar pontvadászat alapszakaszába idén visszatérő címvédő. Felfokozott várakozás előzte meg a rangadót, pláne, hogy hajszálra azonos mérleggel álltak a felek a meccs előtt, ráadásu még a dobott és kapott kosarak száma is alig különbözött. Miként a meccsen is, az első két-két támadást mindkét együttes rontott dobással zárta, amiben persze a jó védekezésnek is sezerepe volt. Az Olaj talált be előbb, és párlépéssel a hazaiak előttjárt, egészen, amíg Kenny Chery be nem indult. Dupla, tripla, labdaszerzés, ziccer - minden szerepelt a kis irányító repertoárjában,  és Lóránt vitte hátán a csaaptot. Nyolcpontos vezetésig, aztán az első negye vége előtt reagált a Szolnok és Milosevics utolsó másodperces kosarával ötre csökkentette a külonbséget.

A másodikban mindkét csapat bemutatott egy-egy príma védekezést, majd jöttek az egyéni extrák. Vojvoda hatalmas hármast dobott, de addigra már Myles kettőt is elsüllyesztett az Olaj kosarában. Óriási fizikai csata is zajlott, ebben jól élt Keller, aki Vojvoda passzait húzta be a levegőből - a másik oldalon Spurkolck zúdult be emberrel egyött a palánk alá és szerzett 2+1-es kosarat. A hangulat is megfelelt szuperrangadón vártaknak, erről a játékvezetők is gondoskodtak - mindkét fél számonkért ezt-azt a nagy csatában a szürkéken. Minőségi keretét bőven kihasználta Pór Péter, a szolnokiak sokat cseréltek. Dzunics Braniszlav is, de látszott, ő inkább az alapemberekre építhet. A négy tengerentúli kosaras ésLóránt volt pályán a félidő végén is, amikor Anthony Myles egy ellenállhatatlan betörésel és egykezes zsákolással robbantott hangorkánt - négypontos előnnyel mehetett szünetre az Alba Fehérvár.
    Ez a szünet viszont kicsit túl hosszúra nyúlt, mert a harmadik negyed elejét átaludta a csapat. A Szolnok Milosevics és Vojvoda pontjaival és egy eladott labdából dobott Craft-zicccerrel 8-0-át rohant és átvette a vezetést. A vendégek védekezése tovább keményedett, és megint Cherry kellett, hogy elkapja a fonalat az Alba is. Nagy adok-kapok folyt a pályán, Myles triplája és Lóránt kosara után ismét vezetett az Alba, de rettentő energiákat emésztett fel minden támadás. Vojvoda egymaga megfordította az állást, és egy újabb 8-0 igazolta, hogy ez a negyed a Szolnoké- Spurlock, aki három személyije miatt addig ült, a negyed végén duplával tért vissza, de ez is csak ahhoz volt elég, hogy maradjon a látótávolság a két csapat között, ráadásul ezúttal megint az Olaj szerzett kosarat az utolsó támadásból. Igaz, Spurlock egy egészpályás triplával válaszolt, de ezt időn túlinak ítélték az ügybent eljesen tanácstalan jáékvezetők.
    Akik később sem voltak urai a helyzetnek, és ténykedésük az egyik oka volt, hogy indulatos lett a hajrá. Dzunics Braniszláv technikait kapott, miutáneó egy szabálytalan szolnoki labdaszerzés és ebből szerzett kosár után reklamált. Ez akkor volt, amikor már stabilan vezetett az Olaj, de még nem dőlt el a meccs - a büntetőkkel tíz fölé kúszott a különbség, és már nem kellett aggódnia a címvédőnek. Ráadásul a derekasan küzdő házigazda vezéregyénisége, Kenny Chery egy rossz földetérés után nagy fájdalmak közepette befejezni kényszerült a meccset. Hiába dobott riplát Lóránt, az olykor rendkívül önző, de extra kosarakat szerző Vojvoda, valamint Wittmann szintén kintről talált be, és nem volt esély felzárkózni. Amikor lett volna, sok labdát eladott vagy dobást rontott az Alba, így elmoindható, nem is játszott elég jól ahhoz, hogy a masszív Szolnokot legyőzze.

TLI-Alba Fehérvár - Szolnoki Olaj 70-81 (19-14, 22-23, 16-25, 13-19)
    Alba: Chery 18/6, Myles 15/9, Markovics 3/3, Spurlock 11, Lóránt 18/3. Csere: Supola, Pearson, Csorvási 2, Simon 3/3.