29
30
31

Győzelem szétlövéssel, háromgólos előny után

Zsinórban ötödször is győzött a Fehérvár AV19, igaz,ezúttal nema  rendes játékidőben. Pedig a Klagenfurt ellen 3-0-ra is vezettek Kovács Csabáék, hiába lőtt sokkal többször kapura az ellenfél. Az EBEL rekordbajnoka egyenlített, de a szétlövésben a Volán volt a jobb, így tovább folytatta felzárkózását a középmezőnyhöz.

Az első harmadban 12-2 volt a kapuralövések száma a vendgé Klagenfurt javára, vagyis nagy fölényben játszottak az osztrákok. Hetényi Zoltán remek védései kellettek a gólnélküli állás tartásához, így ekkor kevsen gondolták, hogy a második játékrészben háromgólos előnyben is lesz a Volán. Pedig ez történt, villámgyorsan ütötték a gólokat a hazaiak, négy perc alatt hármat is. Bár tovább sújtják a sérülések a Volánt, és Banham, Sarauer, Bartalis, Sikorcin, Francis, Varga sem játszhatott, a többiek a szívüket is kitették a pályára. Kovács, Bodo és Brocklehurst góljával került extázisba a csarnok, ám felkelt a padlóról a Klagenfurt.
    Még a második harmadban szépítettek a vendégek, a harmadikban pedig ismét sokkal többet kísérleteztek, és ennek meglett az eredménye. Az 54., és 56. percben is gólt ütött a KAC, tehátdöntetlenre mentette a meccset, amelyen végül negyvenötször lőtt kapura, szemben a Volán huszonegy kísérletével. Hetényi Zoltánnak maximális érdemei vannak a pontszerzésben, és a hosszabbításban már a mieinknek volt több helyzete. De a szétlövésre maradt a döntés, amelyben Hetényi újabb kettőt védett, míg Nagy Gergő és Bodo belőtte a sajátját. 4-3-mal tehát a Fehérvár lett a meccs, ami zsinórban az ötödik győzelmet jelenti: Fehérvár AV19 - KAC 4-3. A táblázaton nyolcadik a Volán, de már csak két pontnyira a hatodik helytől.
    Eközben a MOLligás csapat sem akármilyen bravúrt vitt véghez, háromgólos hátrányból, szintén szétlövéssel nyert a bajnoki címvédő Miskolc otthonában: DVTK Jegesmedvék - Fehérvár AV19 6-7