30
31

Sport hírek  -  2015. 11. 18. 22:02  -  Samu Miklós, Fotó: Simon Erika
    A döntetlen is elegendő volt a Videotonnak a továbbjutáshoz a Magyar Kupában

A labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján a Videoton FC hazai környezetben fogadta a Szombathelyi Haladás együttesét. A hazaiak egygólos előnnyel várhatták a második összecsapást. Horváth Ferenc együttese Feczesin révén a második félidőben újabb gólt ért el, s bár a Haladás Ugrai révén egyenlített, a Videoton magabiztosan jutott tovább a kupában.
    A Magyar Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóját a Videoton várhatta kedvezőbb pozícióból. Horváth Ferenc együttese Szombathelyen egygólos előnyt tudott kiharcolni Kovács István pazar egyéni alakítását követően. A vendégek idei szezonban bemutatott masszív játéka miatt azonban tudvalevő volt, hogy egyáltalán nem vár könnyű feladat Juhász Rolandékra. Ennek jegyében az első veszélyesebb szituáció a Vidi-kapuja előtt adódott: egy remek kiugratást követően Medgyes elől Danilovicsnak kellett mentenie a 6. percben. Tíz perccel később már a Videoton is megvillantotta oroszlánkörmét. Ekkor Gyurcsó szöglete után Juhász emelkedett mintaszerűen, fejesét azonban szépen védte Rózsa. A 25. percben aztán megint a vendégek veszélyeztettek: Schimmer szöktette az igen aktívan futballozó Medgyest a jobboldalon, aki betört a 16-oson belülre, és Danilovicsba lőtt. A 31. percben Gyurcsó lőtt középre a baloldalról, Jánvári pedig pont úgy ért bele a labdába, hogy az kis híján a vendégek hálójában kötött ki. Szinte felváltva veszélyeztettek az együttesek: a 35. percben Martinez lövését fogta Danilovics, majd Kovács egy kiváló szóló után alig lőtt a jobb felső sarok mellé.
    A második félidőre egyből kettőt cserélt Horváth Ferenc, így Oliveira és Pölöskei álltak be. Az első 45 perccel ellentétben sokkal aktívabb volt egyből a Videoton, szűk hat perc alatt több ígéretes lehetősége is volt a piros-kékeknek. Az 51. percben Pátkai előtt adódott hatalmas ziccer, de nem tudta átverekedni magát Rózsán, majd az 54. percben Heffler 25 méteres lövése alig tévesztett célt. Megjött a lövő-kedve a fehérvári játékosoknak, az 56. percben a csereként beállt Pölöskei tesztelte Rózsát 30 méterről, aki magabiztosan hárított. Az 58. percben azonban már ő is tehetetlen volt, miután egy szép előretörést követően Feczesin lőtte ki a jobb alsót. Nem tartott sokáig a hazai öröm, ugyanis a 62. percben egy lecsorgó labdából Ugrai szerzett gólt. Egy perccel később egyből megszerezhette volna a vezetést a Vidi, ám Feczesin 18 méteres lövését bravúrral tolta fölé Rózsa. Nem sokkal később már többen is gólt kiáltottak a lelátón, ám Pátkai fejesét Szabó Zsolt játékvezető szerint Rózsa Dániel még a gólvonal előtt ütötte ki. A Haladás minden megpróbált a továbbjutás érdekében, ám a Videoton szervezett játékának köszönhetően végül teljesen megérdemelten jutott tovább.

Videoton FC – Szombathelyi Haladás 1-1 (0-0) - továbbjutott a Videoton FC 2-1-es összesítéssel.
    G.: Feczesin, ill. Ugrai