30
31

Sport hírek  -  2015. 11. 16. 10:42  -  Somos Zoltán, fotó: Szaka József (MÚSZ)
    Rövid pályás úszó országos bajnokság: fehérvári sikerek

Sebestyén Dalma négy ezüstérmet is szerzett a százhalombattai rövid pályás országos bajnokságon, és bekerült az Európa-bajnokságra utazó magyar válogatottba. A Hullám '91 tehetsége a bronzérmes váltóban is benne volt, amely megőrizte helyét az elitben. Más fehérváriak is jól szerepeltek, a Delfin SE gyermek és serdülő versenyzői is tovább javították legjobb idejüket.

Sebestyén Dalma 50, 100 és 200 méteres mellúszásban valamint 200 pillangón is második lett, mindannyiszor a világ legjobb úszónője, Hosszú Katinka mögött... Időeredményei is kifejezetten biztatóak, Kiss László szövetségi kapitány nem véletlenül döntött úgy, hogy Dalma rajthoz állhat a december elején Izraelben rendezendő rövid pályás Európa-bajnokságon. A Hullám '91 kiválósága ötödik döntőjét 200 vegyesen úszta, itt negyedik lett. Szintén több fináléban volt érintett Halmai Petra, egy-egy döntőben úszott, vagyis a legjobb nyolc között volt Halmai Blanka és Kovács Réka is. A Hullám 4x50 méteres vegyes váltóját az eddig említett négy hölgy alkotta, nem is meglepő, hogy együtt is érmet szereztek, egy bronzot.
    A Delfin SE fiatal úszóinak egyéni eredményeik megjavítása volt a célja. Fekete Ferenc a serdülők között már az első helyre lépett előre, és szépen teljesített a Jövő Bajnokai programban részt vevő, 2003-as születésű Ács  Barbara is, aki három másodpercet javított eddigi legjobbján 100 méter háton. A delfinesek közül a mellúszók, Kotnyek Bettina és Leitner Zsófia is szépen fejlődnek, de Varró Ádám Levente személyében egy kiváló pillangóúszó is letette névjegyét az országos mezőnyben. A mix vegyes váltóban is döntős volt a Delfin, végül hetedik helyen végzett az egyesületi kvartett.