Innen letöltheted.

360 Fehervar

Látnivalók

Tömegsport

Sport hírek  -  2015. 11. 14. 21:00  -  Somos Zoltán, fitó: Simon Erika (archiv)
    Chery döntött az utolsó pillanatban, Sopronban nyert az Alba

Igazi rangadót vívott a TLI-Alba Fehérvár,amely Sopronban próbálta folytatni győzelmi sorozatát. Az elsőp negyedben vezetett, de szünetig hátrányba került Dzunics Braniszláv csapata. Fej fej melett haladtak a csapatok, a rendkívül izgalmas végjátékban Kenny Chery utolsó pillanatokban dobott kosarával nyert az Alba, zsinórban hatodik sikerét aratva ezzel.

Hogy milyen szoros volt az első negyed a rangadón, jól mutatja az adat: tizenötször (!) változott tíz perc alatt, hogy egyik vagy msik csapat előnyét, netán döntetlent mutat az eredményjelző... Így aztán fölényről nem volt értelme beszélni egyik oldalon sem, legfeljebb feljegyezni: kezdetben a Sopron,  majd Myles aktivitásával az Alba járt előrébb. A máskor rengeteg triplát dobó fehérváriak most nem erre az elemnre helyezték a fő hangsúlyt, a 8. percben még csak a második kinti dobást láthattuk tőlük. Chery hármasával "elhúztak" négy ponttal, de erre Takács hasonlóval válaszolt, így minimális volt a különbség az első kisszünetben.

Az Albába beszállt a friss igazolás, Ryan Pearson is, aki kosárral és gólpasszal nyitott, a második negyed elején viszont a második faultját jegyezhettük fel. A személyikkel amúgy is volt baja a vendégcsapatnak, már begyűjtötte az ötöt, mire a Sopronra ráfújtak egyet... Sajnos Lóránt Péternek is összejött három, két eladott labda mellé, márpedig őt nehéz helyettesíteni, ha nem megy neki a játék. Sorra dobták a büntetőket a hazaiak, át is vették a vezetést, sőt, a gólképtelenné váló Albát egy12-0-as rohammal le is szakították magukról (36-27). Jól jött Myles triplája, és a félidő vége felé flezárkózott a Dzunics-csapat. Kár, hogy az utolsó percben Radulovic és Rancic is betalált, Chery duplája így hatpontos hazai vezetéssel zárta az első húsz percet.
    Tristan Spurlock ezúttal is tartott egy kis erődemonstrációt, és szokás szerint az Alba egyik legeredményesebbje volt
    A kanadai irányító ott folytatta fordulás után, ahol előtte abbahagyta, és mivel Csorvási is betalált, egy duplányira jött fel az Alba. Tiggs és Spurlock kakaskodása mindkét félnek egy-egy tecnikait eredményezett, fokozódott  a hangulat... A fehérvári izomember jól reagált játékban is a kihívásra, triplájával néggyel vezetett a negyedet 12-2-vel indító vendégcsapat. Elhúzni azonban nem sikerült, szorosan tapadt egymásra a két együttes. Újabb büntetőkkel, majd Spurlock hármasára Takács hármasával válaszolva maradt az Alba nyakán a Sopron - az izgalmakra senkinek nem lehetett panasza. Erőltették a távoli dobásokat a hazaiak, miközben Dzunics mester javában forgatta csapatát. Markovics kosarával kétpontos előnnyel fordultunk a negyedik negyedre.

Ami Rancic duplájával és soproni egyenlítéssel indult. Myles is folytatta a pontgyártást, de megbosszulta magát, hogy a támadólepattanóknál nem figyelt a csapat, mert ilyenből dobott triplát a Sopron. Vezettek is Radulovicsék, de csak Csorvási centerkosaráig. Minimális volt a különbség, pedig négyszer egymás után is dobása volt az Albának, miközben nem engedett kísérletet a hazaiaknak. Csak éppen nem ment be semmi, az ekkor erőltetett triplák lejöttek. És miután Tiggs a Sopron tizedik (!) támadó lepattanóját is leszedte, persze, hogy kiegyenlített a Sabáli-csapat...Rancic egy páros faulttal kipontoztatta Lórántot, Takács triplát dobott, és csak eggyel vezetett az Alba. Az utolsó percen belül jött az egyenítés is, de Myles válaszolt. A Sopron időt kért, majd Laroche triplájával átvette a vezetést. Egy támadásnyi idő (se) maradt, és Alba-időkérés után a végszó Kenny Cheryé lett: négy tizedmásodperccel a vége előtt ziccert dobott, kosarával egy ponttal nyerte a horrorisztikusan izgalmas meccset a Fehérvár!

Sopron KC - TLI-Alba Fehérvár 79-80 (20-21, 22-15, 17-25, 20-19)
    Alba: Cherry 20/6, Myles 18/6, Markovics 4, Spurlock 17/9, Lóránt 11. Csere: Pearson 2, Simon 3/3, Csorvási 4, Supola 1.