30
31

Sport hírek  -  2015. 11. 06. 19:50  -  Somos Zoltán, fotó: Simon Erika
    A vége lett sima: megvan az Alba ötödik győzelme

A PVSK ellen is folytatni akarta győzelmi sorozatát az Alba Fehérvár, amely megelőző négy meccsét megnyerte. Jól dobott és sokáig vezetett a vendégcsapat, szünert után azonban felőrölte ellenállását az egyéni megoldásokat erőltető Alba. Ezzel megvan az ötödik győzelem, most pedig rangadók sora vár az Albára.

A klub "örökös" rendezőjére, a 82 éves korában közúti balesetben elhunyt Baricsa Mátyásra emlékeztek egyperces gyásszünettel a résztvevők a mérkőzés előtt. Matyi bácsi rengeteg nagy siker szemtanúja lehetett, a korábbi kiváló Albák hagyományait igyekszik folytatni a mostani csapat is. A kezdőbe először került be Filipovics Márkó, de sem az ő, sem a többiek első dobása nem jött be. 0-6 után törte meg a csendet Myles. Nyugodtan játszott a Pécs, főleg Popadics szórt jól. A hiányos védekezést a 7. percben, 12-18-nál unta meg Dzunics Braniszláv, időkéréssel próbálta felrázni csapatát. De hiába jött fel két pontra az Alba, az első negyed végén megint szellős volt a védekezés, így 27 pontot kaptak Lóránték.

Spurlock labdaszerzése és kosara, majd kiharcolt faultja vezette fel a második játékrészt. Biztos, ami biztos, egy triplát is beemelt az amerikai erőcsatár, így először vezettünk a meccsen. Mindez két perc alatt, gyorsan időt is kért Csirke Ferenc, a vendégek edzője. Lassan támadott, ezzel az Albát is lassította a PVSK, ráadásul szépen megtalálták a dobóhelyzeteket a vendégek, és Walker harmadik hármasával ismét elhúztak hattal (32-38). Egyéni játék volt a válasz hazai részről, ami akkor jött be, ha beestek a dobások. Egy látványos Tóth-Spurlock alley-oop jót tett a hangulatnak, csakhogy Walker továbra is szenzációsan dobott, a huszadik pontját is elérte a 18. percre. A lepattanókat is jobban szedte a Pécs, teljesen megérdemelten vezetett szünetben.
    Mindez úgy, hogy a mecsekiek egyik legjobbja, Budimir sérülés miatt nem játszhatott. Kérdés volt, az első félidőben 53%-kal célzó vendégek tartják-e remek dobóformájukat a folytatásban. Hogy ne így legyen, szigorítani látszott védekezésén az Alba, támadásban pedig egy 9-0-ás rohammal kényszerítette időkérésre Csirkét. Chery és Spurlock ekkor nagyon élt, a pécsiek elbizonytalanodtak a fizikai fölénnyel szemben. 56-48-ra húzott el a Dzunics-csapat, mint falat kenyér, úgy kellett a vendégeknek Halász és Walker triplája. Centereik a személyi hibákat gyűjtögették, mégsem próbált palánk alatt támadni az Alba. Chery és Walker dobópárbajt vívott, a meccs pedig, bár ebben a negyedben fordulatot hozott, nyílt maradt a hajrára.

Will Walker büntetőkből elérte a harminc pontot, válaszként Csorvási az első kettőt. Néhány ítélet borzolta a kedélyeket, főleg hazai oldalon. A Pécset érzékenyen érintette Horti kipontozódása, cserében sok büntetőt dobhattak a vendégek. Akik továbbra is ragadtak az egyéni megoldásokat erőltető Albára, öt perccel a vége előtt 74-70 állt a táblán. Harazin is kiment, magas ember nélkül maradt a Pécs, így védekezésben zónázva próbálta távol tartani a gyűrűtől a fehérváriakat. Lóránt és Myles törte át ezt a zónát, Csorvási ziccerével pedig tíz lett közte és eldőlt a meccs. Kifogyott a szufla a vendégekből, az Alba pedig sima sikerrel hangolt a most következő rangadó-sorozatra, melynek első eleme a jövő szombati, soproni meccs lesz.
    TLI-Alba-Fehérvár - PVSK PannonPower 91-72 (24-27, 16-19, 26-15, 25-11)
    Alba: Chery 19/6, Myles 18/3, Filipovics, Spurlock 20/9, Lóránt 16/3. Csere: Markovics 5, Supola 7/3, Simon, Tóth p., Csorvási 6.