28
29
30
31

Sport hírek  -  2015. 10. 31. 19:52  -  Samu Miklós, Fotó: Simon Erika A cikk KÉPGALÉRIÁT tartalmaz
    Értékes három ponttal gazdagodott a DVTK elleni siker után a Videoton FC

Az OTP Bank Liga 14. fordulójában a Videoton FC hazai pályán fogadta a DVTK együttesét. Grumic révén a diósgyőriek szerezték meg a vezetést, Horváth Ferenc csapata azonban szinte végig nagy mezőnyfölényben futballozott, így gyakorlatilag idő kérdése volt, mikor szerez gólt a Videoton. A hazaiak végül Sejben és Nego révén megfordították a paprikás hangulatú mérkőzést, és 2-1-re győztek.
    Egy ígéretes Grumic lehetőséget követően a 3. perctől a Videoton egyből magához ragadta a kezdeményezést. A 8. percben Lang emelt középre, a berobbanó Oliveira pedig Rados kezeibe pörgetett. Négy perccel később ismét Oliveira centerezett, Feczesin lekészítette a labdát Negonak, aki 7 méterről csúnyán fölé lőtt. A legközelebb a 17. percben állt a gólszerzéshez a Vidi. A rendkívül aktívan futballozó Filipe Oliveira újfent parádésan adott be a jobboldalról, a berobbanó Feczesin pedig 5 méterről fejelhetett, Rados azonban bravúrral hárított. Az elkövetkezendő percek ismét a Videotoné voltak: a 25. percben Szolnoki lőtt távolról fölé, majd Oliveira tüzelhetett 15 méterről, azonban az életerős bomba elakadt a vendég védőkben. A meccs addigi legnagyobb ziccerét mégis Bekő Balázs együttese puskázta el a 35. percben. Egy kiváló jobboldali beadást követően Grumic bólintott három méterről, a kapu torkából mellé. Ami késett nem múlott, a 44. percben már nem hibázott a szerb center. Okuka jobboldali beadását követően mesterien csúsztatott négy méterről a jobb felső sarokba. Az első félidő vége előtt akár kétgólos is lehetett volna a Diósgyőr előnye, ám Egerszegi bombájánál hatalmasat védett Danilovics.
    A második félidőre jóval később jöttek ki a pályára a vendégek, s ahogy a mondás tartja: bent is maradtak az öltözőben a piros-fehérek. A szünetben az Oliveira helyett pályára lépő Sejben Viktor a 47. percben kíméletlenül kilőtte a jobb alsó sarkot. Nem sokkal később, az 54. percben akár a vezetést is megszerezhette volna Horváth Ferenc együttese. Pölöskei szabadrúgása kipattant Radosról, Sejben pedig közvetlen közelről lőtt fölé. Az 58. percben újabb kecsegtető ziccer adódott Feczesin előtt: a Vidi centere Sejben baloldali beadását bólintotta 8 méterről Rados kezeibe. A 70. percben aztán góllá érett a hazaiak mezőnyfölénye. Egy jobboldali szöglet után Juhász csúsztatta kapufára a labdát, a kipattanót pedig Nego pofozta közvetlen közelről a kapuba. A 85. percben aztán végképp eldőlhetett volna a találkozó, ám a csereként beálló Trebotic senkitől sem zavartatva Radosba lőtt 11 méterről. A nagy fölényben játszó Vidi kis híján ráfázott a végén, mivel Szolnokinak a gólvonal előteréből kellett tisztáznia. Egyenlítenie azonban már nem sikerült a DVTK-nak, így a Videoton újabb értékes három pontot szerzett.

Videoton FC – DVTK 2-1 (1-1)
    G.: Sejben, Nego, ill. Grumic