28
29
30
31

Sport hírek  -  2015. 10. 30. 19:49  -  Somos Zoltán, fotó: Kiss László (archiv)
    Rosszul kezdett, de megint simán nyert az Alba Fehérvár

Három sima győzelem után Jászberényben lépett pályára a TLI-Alba Fehérvár. Talán túlzottan is magabiztosan, erre utalt, hogy a meccs elején gyengén védekezve és dobva komoly hátrányba került. Ezt a második negyed végére sikerült eltüntetniük Spurlockéknak. A folytatásban felőrölte ellenfelét az Alba, a végén száznál többet dobva aratott újabb fölényes győzelmet a Dzunics-csapat.

Anthony Myles hármasa volt az első fehérvári kosár a meccsen, de erre Horváth Ákos és Soós Gábor személyében korábbi Alba-játékosok válaszoltak, szintén triplából, és villámgyorsan nyolc ponttal ellépett a Jászberény. Az ötöik percben már a negyedik hazai hármas esett be, míg a Dzunics-csapat tanácstalannak tűnt támadásban. Dukics kosarával már 19-8 volt az állás, és még csak ezután jött a ponterős irányító, Caffey első triplája... Nincs mit szépíteni rajta, pocsékul kezdte a meccset az Alba. Palánk alatt is könnyű kosarakat szerzett a triplákat ekkor 60 (!!) százalékkal dobó hazai alakulat, közben lepattanóból is kétszer annyit szerzett, mint az esélyesebbnek hitt ellenfele - 31 pontot kapott egy negyed alatt a dekoncentrált Fehérvár.

Tristan Spurlock vitte egy hármassal tíz alá a hátrányt a folytatásban, de védekezésben továbbra is bántóan figyelmetlenek voltak a mieink. Ezt Dukics használta ki kétszer is, az extrán dobó hazaiak gond nélkül tartották előnyüket. Lóránt Péter sokat vállalt, de alig talált, mégis az ő kosaraiban kellett bízni. A második negyed felénél 60 százalékos mezőnymutató állt szemben 36-tal, ehhez képest nem is volt sok a kilencpontos hátrány. Lóránt brusztolása és Kenny Chery játéka élesztette a reményt (40-33), de mindig volt válaszuk Dramicsanyinéknak. A támadó lepattanók és a szerzett labdákból vezetett gyors támadások a félidő hajrájában segítettek felzárkózni, Spurlock egy ilyen végén háromra csökkentette a különbséget - a slusszpoén pedig Mylesé volt, aki dudaszóra dobott triplával kiegyenlített a szünet előtt!
    Az Albából nemcsak a távozó Shawn Glover, hanem a sérült Luka Markovics is hiányzott, igaz, a Jászberény rotációja sem túl széles. Sejteni lehetett, hogy számítani fog, ki fárad el előbb. Lóránt kosarával hosszú idő után először vezettett az Alba, és a hazai zónát is sikerült átdobni ekkor, Spurlock révén. Ők voltak a pontgyártás húzóemberei, rádásul sorra harcolták ki a faultokat is. Sokkal kevesebb tiszta helyzete volt a Berénynek, de Horváthnak a nem tiszta is elég volt. Zsinórban dobott nyolc pontot, miközben az Alba labdát adott el és dobást rontott. Chery két triplája azonban megint fordulatot hozott, kilenccel ugrott meg a vendégcsapat és a negyed utolsó pontjait is a kis irányító szerezte (65-74).

Hogy nem dőlt el semmi, Soós triplája jelezte a záró negyed második hazai akciójából. Dzunics Braniszláv négy csereembert is pályán tartott, a gond az volt, hogy a kispadról ezen a meccsen alig jött pont. Természetesen Lóránt pöcizett be egy lepattanót, mert a kezdők viszont kitettek magukért. Ugyanő dobta azt a triplát, amivel először vezetett tíz fölött az Alba. Az alapvonali befutások is sorra eredményt hoztak, a hazaiak fáradását pedig romló dobásmutatójuk jelezte. Rá sem lehetett ismern védekezésben a fehérváriakra a meccs elején látott szétszórtsághoz képest, a Jászberény pedig feladni látszott a meccset. Edzőjük, a fehérvári gyökerekkel rendelkező Forray Gábor próbálta tüzelni őket, de képtelenek voltak megállítani a 14-0-ás rohamot repesztő ellenfelet. A végén a száz dobott pontét is támadhattak, és Spurlock zsákolásával el is érték a fehérváriak.

Jászberény - TLI-Alba Fehérvár 77-101 (31-19, 16-28, 18-27, 12-27)
    Alba: Chery 15/6, Tóth P. 6, Myles 21/12, Spurlock 23/6, Lóránt 27/3. Csere: Simon B. 4, Csorvási 4, Supola 1.