28
29
30
31

Tizenegyest is rúghatott, mégis pont nélkül távozott Szombathelyről a Videoton FC

Az OTP Bank Liga 13. fordulójában a Videoton FC a bajnokság meglepetéscsapatához, a Haladás együtteséhez látogatott szombaton délután. A fehérvári alakulatnak volt törleszteni valója a Vas megyei csapattal szemben, ugyanis a második fordulóban Mészöly Géza alakulata mindhárom pontot elvitte Sóstóról. Ez azonban nem jött össze a Vidinek, amely két győztes meccs után újra kikapott.
    Az első negyedóra különösebb izgalmak nélkül telt el. Mindössze a 3. percben emelkedhetett a fehérvári drukkerek vérnyomása, amikor Halmosi szöglete után a hazaiak egyik hátvédje bólintott mellé. Ezt követően a 16. percben már helyzetig is eljutott a Haladás: Thomas Wils 19 méteres lövése alig tévesztett célt. Három perccel később pedig már Danilovicsnak kellett bravúrral szögletre menteni egy életveszélyes szabadrúgást. A 24. percben aztán megszerezte a vezetést a Videoton, miután Filipe Oliveira mesterien emelt Király fölött a hálóba, ám Kassai les címén érvénytelenítette a találatot. Egy perc sem telt el az érvénytelenített gól után, s vezetést szerzett a Haladás. Egy hazai bedobásba a volt Videoton-játékos, Gosztonyi csúsztatott bele, az érkező Gaál Bálint pedig 8 méterről lőtt az alsó sarokba. Felpörögtek az események, a Haladás vezetőtalálata után azonnal egyenlíthetett volna Suljic, ám Király óriásit védett. A félidő hátralevő részében mindkét csapat előtt adódtak ígéretes lehetőségek, ám Danilovics és Király is a helyén volt, így egygólos hazai előnnyel fordulhattak a felek.

A második játékrész elején megint Danilovicsnak kellett észnél lennie Gaál Bálint veszélyes lövésénél. A 61. percben óriási sanszot kapott a sorstól a Vidi az egyenlítésre, ugyanis Jagodics kezezése miatt büntetőt ítélt Kassai Viktor. Az ítéletvégrehajtó szerepét Feczesin Róbert vállalta magára, a tizenegyest azonban hatalmas bravúrral hárította Király Gábor. Horváth Ferenc együttese mindent megpróbált, hogy egyenlíteni tudjon, ám ezen a mérkőzésen semmi nem jött össze a Vidinek. A Haladás Székesfehérvár után Szombathelyen is három pontot vett el a Videotontól.

Haladás – Videoton FC 1-0 (1-0)