Látnivalók

Tömegsport

Sport hírek  -  2015. 10. 20. 22:00  -  Somos Zoltán, fotó: fehervarav19.hu
    A több lövés még nem jelent győzelmet...

Hiába lőtt harminchárom alkalommal kapura a Fehérvár AV19 Linzben, a hatékonysággal nagyon komoly bajok vannak mostanában. A hazaiak héttel kevesebb kísérletből öttel több gólt ütöttek, sőt, gólt csak ők ütöttek... Ezúttal tehát sima vereség lett a vége az EBEL-ben, s a MOL-ligás csapat sem javította a szurkolók hangulatát, mert kétgólos vezetésről kikapott az Újpesttől.

A Linz-Fehérvár mérkőzés első harmadában kétszer annyit lőtt a Volán, mint ellenfele, de gól nem született, hiába volt aktív a vendégcsapat. Bánhatták Sarauerék a második harmadban, amikor nyolc perc alatt három gólt kaptak, amivel el is döntötte a meccset a Linz. A legutóbbi fehérvári meccsén emlékezetes játékvezetői segítséggel győzelmet arató osztrák csapat ezúttal még a második harmadban a negyedik gólt is beütötte, majd fehérvári kapuscsere után a harmadik elején Rajnát is felavatta... Összességében többet lőtt kapura a Volán, de nulla hatékonysággal, és simán kikapott.
    A "kis Volán"" közben hazai pályán fogadta az Újpestet, és vezetőedzője, Tyler Dietrich értékelése szerint egyetlen percig sem vezetett... A szakember ezzel a nem megfelelő játékra utalt, mert amúgy 2-0-ra is vezetett a Fehérvár, ám innen is kikapott a lila-fehérektől. A vendégek a második harmad végére kiegyenlítettek, a harmadik elején már vezettek és nagyot küzdve megérdemelten nyertek.

Linz - Fehérvár AV19 5-0 (0-0, 4-0, 1-0)
    Gl.:Hofer (2), Kozek. Da Silva, Göhringer
    Fehérvár AV19 - Újpest 2-4 (0-0, 2-2, 0-2)
    Gl.: Bodó, Orbán, illetve Turbucz (2), Csanyi, Pichler