29
30
31

Győzött a Vidi és továbbjutott a Magyar Kupában

Először lépett pályára a Magyar Kupa idei kiírásában a Videoton. Az NB III-as Andráshida otthonában ült első tétmeccsén a ferhérvári kispadon Horváth Ferenc, a múlt héten kinevezett vezetőedző. Csapata mindkét félidőben egy gólt szerzett, ezzel nyert és továbbjutott a kupa negyedik fordulójába. A gólokat Vinícius és Soumah szerezték.

Horváth Ferenc nem nagyon variálta meg a korábbi alapcsapatot, Danilovics - Nego, Lang (Szekeres), Vinícius, Stopira - Pátkai, Simon - Gyurcsó (Kovács), Suljic, Oliveira - Feczesin (Soumah) összeállításban küldte pályára a Vidit. Az NB III-as ellenfél otthonában még veretlen volt ebben a szezonban, de látszott, ezt az élvonalban szereplő vendégek ellen nehezen fogja tartani.
    A Vidi mezőnyfölénye az első negyedóra végén érett góllá, ekkor Vinícius szép ollózós mozdulattal lőtt a kapuba egy kifejelt labdát. A meccsen szinte csak a hazai kapu előtt adódott lehetőség, bár óriási ziccerei a Vidinek sem voltak. A hajrában aztán a csereként beállt Soumah is gólt szerzett, a szintén csereember Szekeres lövése után, amely kijött a kapusról. A 2-0 a Videoton továbbjutását jelenti, a következő, 4. fordulóba a Magyar Kupában. Szombaton a bajnoksáég is folytatódik, a Honvéd látogat Sóstóra.