29
30
31

Bogos Tamás negyedik a maraton országos bajnokságon

Az év legnagyobb magyarországi futóversenye, a 30. Budapest Spar Maraton ezúttal is több tízezer futót vonzott a fővárosba. A tömegfutás keretében rendezték meg a maratonfutók országos bajnokságát is, amelyen az ARAK versenyzője, Bogos Tamás épp csak lemaradt a dobogóról.

A kedvezőtlen körülmények ellenére a 2015. évi Maratoni OB-n rajthoz álló Bogos Tamás, 2 óra 27 perc, 34 másodperc alatt teljesítette a 42 195 méteres távot. Ezzel a teljesítménnyel éppen lecsúszott dobogóról, negyedik helyen végzett. Az eső ellenére rekord létszámú távfutó vágott neki a 42 kilométeres távnak Budapesten a Spar Maratonon. Bogos Tamás nem a kürölményekkel foglalkozott. A saját, 3:30-as ezreket jelentő tempójában teljesítette a távot. A 2:27:34-es idővel - bár nem egyéni csúcs - elégedett Tamás. A helyezéssel kevésbé, hiszen két héttel korábban a 10 km-es távon szerzett negyedik helyezését követően a maratonon a dobogó volt a cél. (Kép 4-es rajtszámban, sárgában)
    "Szerencsénk volt az időjárással, melegítés közben még esett az eső, és alig volt 10-12°C között a hőmérséklet, de a rajt pillanatára elállt, így teljesen ideális volt a futóidő. A Budapest Maratonokon mindig vízválasztó a rakpartokon való futás, mivel általában erős szél fúj: már a verseny elején tapasztaltuk, hogy északról fúj a szél, és féltávtól fog eldőlni, hogy ki bírja jobban. A verseny elejétől az élbolyban futottam. A 26. kilométernél az erős szembeszél nagyon megfogott, és eljött az első holtpontom, leszakadtam a későbbi győztes által vezetett kiscsoporttól, és nagyon visszaesett a tempóm. A 34. kilométernél fogott meg a későbbi bronzérmes, és egyből el is tudott lépni. 50 méteres előnyre tett szert, mire összeszedtem magam. Felfutni már nem tudtam rá, de tartottam közöttünk a különbséget. Sajnos nem volt bennem elég tartalék, nem sikerült felfutni a dobogóra, de sikerült a 3 perc 30 másodperces ezres átlagtempón belül beérkezni a célba, így legalább az időeredményemmel elégedett lehettem."