30
31

Sport hírek  -  2015. 10. 11. 20:02  -  Somos Zoltán, fotó: jegkorongblog.hu
    A Ljubljana és a MAC is pórul járt a Volán csapatai ellen

Pénteken két vereség, vasárnap két győzelem - javítottak a fehérvári hokicsapatok. Az EBEL-ben hat kudarc után győzött a Volán, az Olimpija Ljubljana vendégeként ehhez eygetlen gól is elég volt. A hazai pályán játszó MOL-ligás csapat hármat is lőtt, és mivel csak kettőt kapott, a szezonban már másodszor verte meg a bajnokság egyik esélesének tartott MAC együttesét.

Szoros verségek után végre egy szoros győzelem: Ljubljanában Kevin Wehrs második harmadban ütött, embrelőnyös gólja elég volt a fehérváriak szörnyű sorozatának megszakításához. Hat vereség után ezúttal mind a három pontot megszerezték a mieink, mert a több hazai lövés és emberelőny ellenére a védelem és Rajna Miklós minden próbálkozást hárított. A rengeteg sérülés és vereség közepette jól jött, hogy a gyengébb Ljubljana ellen kellett játszani, de a győzelem így is erőt adhat a folytatáshoz.
    Olimpija Ljubljana - Fehérvár AV19 0-1 (0-0, 0-1, 0-0)
    Gl.: Wehrs
    A MOL-ligában ellenben rangadót játszott a Fehévár, amely először fogadta a szezonban a MAC-ot. Budapesten már kétszer találkoztak, egy győzelem és egy (hosszabbításos) vereség volt a mérleg. Most Tyler Dietrich csapata örülhetett, mégpedig egy fordulatos meccs végén. A vendégek vezetése után Orban és Shupe fordított, de fél perccel a második harmad vége előtt betalált a MAC, így döntetlennel indult a záró játékrész. Ennek végén, az 58. percben Holmberg emberelőnyből megszerezte a győztes gólt. Győzelmével a Volán öt pontra közelítette meg a harmadik helyen álló fővárosiakat a tabellán.
    Fehérvár AV19 - MAC 3-2 (1-1, 1-1, 1-0)
    Gl.: Orban, Shupe, Holmberg, illetve Németh A. Szappanos.