30
31

Sport hírek  -  2015. 10. 09. 21:30  -  Somos Zoltán, fotó: MJSZ
    Egygólos fehérvári hokivereségek estéje

A Fehérvár AV19 EBEL-csapata Innsbruckban, a MOL-ligás gárda pedig hazai jégen lépett pályára péntek este. Egyikük szereplését sem kísérte szerencse, szoros meccseken szenvedtek egygólos vereséget. A tiroliak 2-1-re, a debreceniek 3-2-re voltak jobbak a fehérvári ellenfélnél, az osztrák ligában így már hatmeccses vereség-szériánál tart a Volán, aminél hosszabb az utóbbi években nem volt.

Az Innsbruck - Fehérvár meccs pikantériája kétségtelenül az volt, hogy a játékvezetők között feltűnt az előző fordulóban Fehérváron főszereplővé váló, a Volán ellen igen eredményesen ténykedő szlovén Zrnic. Úgy tűnik, az EBEL-nél nem verte ki a biztosítékot a működése, és őt sem zavarta, hogy első számú közellenség lett mifelénk. Ami azt illeti, ezúttal sem volt a játékvezetők kedvence a Volán, Innsbruckban 24:6 volt a kiállításpercek aránya a mieink "javára", ráadásul Kógert végleges fegyelmivel zavarták ki a 27. percben. Ekkor még 0-0 volt, hamarosan azonban megszerezte  vezetést a hazai csapat. Francis révén sikerült egyenlíteni a 44. percben, de az 53.-ban megint ott volt az előny. A végén kimaradt egy fehérvári emberelőny, és újra szoros vereséget szenvedett a sorozatos sérülésektől már hetek óta sújtott, ezért nagyon nehéz helyzetbe került Fehérvár. Jelenleg tizedik a táblázaton Rob Pallin csapata.
    Innsbruck - Fehérvár AV19 3-2 (0-0, 1-0, 1-1)
    A "kis Volán" közben a Debrecent fogadta, és ha a nagyok kapcsán a sérülésekre hivatkozunk, itt jegyezzük meg: a hajdúságiak is rendkívül tartalékosan érkeztek. Csak éppen ők nyertek... Sokkal többet lőtt kapura a Volán (egészen pontosan kétszer annyit, mint az ellenfél, 34-17), ráadásul két, hosszú kettős emberelőnyt is kihagyott, egyértelmű tehát, hogy a Debrecen volt a hatékonyabb csapat. Vincze Péter két gólt ütött a vendégeknél, a fehérvári gólokon Holmberg és Bodó osztozott. Tyler Dietrich csapata negyedik helyen áll a ligában, nyolc ponttal lemaradva a harmadik MAC mögött, amelyet vasárnap este fogad a Raktár utcában.
    Fehérvár  AV19 - Debreceni HK 2-3 (0-1, 1-2, 0-1)