29
30
31

Borzalmas kezdés után majdnem bravúr, de vereség Körmenden

A bajnokságban amolyan titkos favoritnak tartott Körmend otthonában játszotta második mérkőzését a TLI-Alba Fehérvár. Rettentő rosszul kezdtek Lóránték, a hatodik percben 14-0-ra vezetett a Körmend, amely ezt az előnyt tartotta is szünetig. Utána viszont fordítani tudott az Alba, a végjátékig vezetett is. Az utolsó dobások megint az ellenfélnek kedveztek, újbb minimális vereség lett a vége...

A Körmend öt légiósából négy a feldobáskor is a pályán volt, az Albában Chery nem kezdett, Glover pedig nem léphetett pályára, mert a szabály szerint két és fél nappal érkezése után ezt még nem tehette meg. Fergetegesen kezdett, másfél perc alatt 10-0-ra húzott el a Körmend, fehérvári részről csak rossz triplakísérleteket jegyezhettünk fel. Hihetetlen, de eltelt az első negyed fele (!), mire Markovics büntetőből megszerezte az Alba első pontjait... A védekezést összekapta ezután a Dzunics-csapat, de tíz ráemelt hármasából egy sem ment be, így gond nélkül vezetett a Körmend.

A második negyedet azonnal eladott labdával és kapott triplával kezdték Simonék. Aztán jött mindkettőből még egy... A hazaiak elképesztően agresszív védekezése nem ízlett a mieinknek, megint percek teltek el dobott kosár nélkül. Simon és Lóránt ugyan betalált ezután, de a triplák terén óriási volt a különbség, a 15. percre a Körmend hetet vágott be, az Alba egyet sem - ez perdöntő. Chery törte meg az átkot, de akkor már majdnem húsz pont volt a hátrány. A játékvezetők is segítettek kissé a Körmendnek, amely jól élt a fehérváriak elnézett lepattanóiból is, de kezdeti eredményességét ekkor nem tudta tartani.

A rossz kezdés után volt mit magyaráznia Dzunics Braniszlávnak (középen), bele is jött az Alba, de így is kikapott
    Folytatódik-e a kriminális dobóteljesítmény - ez volt a kérdés a vendégek szempontjából szünet után. Spurlock két triplával jelezte, hogy talán nem, és mivel közben jól védekezett az Alba, hirtelen szoros lett a meccs (43-36). A vasi irányító, Perry sietett az övéi segítségére, de távol volt első félidei önmagától a Körmend. A Chery által szerzett labdából Spurlock fejezte be negyedik triplájával a támadást, és már csak kettő volt a hátrány! Myles káprázatos kosarat szerzett, a negyed utolsó másodpercében viszont kimaradt egy lerohanás, így a Körmend várhatta minimális előnnyel a záró játékrészt.

Csorvási azonnal kiegyenlített egy szépen végigvitt támadásból, ezzel 0-0 után először állt egál a táblán. Nem sokáig, mert Ferencz triplával válaszolt, ragaszkodott jussához a hazai csapat. A feltámadó Anthony Myles vezérletével mégis sikerült átvenni a vezetést, időt kellett kérnie a hazaiak mesterének. Óriási adok-kapok kezdődött, az amerikaiak mindkét oldalon élre álltak, ahogy azt várják is tőlük. Spurlock újabb hármasával már héttel vezetett az Alba, de persze nem adta fel a zónára váltó Körmend. A peremember Lakosa is betalált, míg az Alba az utolsó percekben csak Lóránt büntetőit tudta felmutatni. Dickerson kosara döntötte el a meccset, mert az utosló dobás nem ment be fehérvári oldalon - pedig a borzalmas kezdés ellenére ez nyerhető meccs volt a végén.

EGIS-Körmend - TLI-Alba Fehérvár 77-76 (21-10, 22-20, 17-28, 17-18)
    Alba:  Simon 5/3, Myles 19/3, Markovics 5/3, Spurlock 22/15, Lóránt 8. Csere: Supola 2, Chery 6/6, Csorvási 5, Tóth P. 4.