28
29
30
31

Sport hírek  -  2015. 10. 03. 19:50  -  Samu Miklós, Fotó: Simon Erika A cikk KÉPGALÉRIÁT tartalmaz
    Az akaraterő diadala - kulcsfontosságú győzelmet szerzett a Videoton

Az OTP Bank Liga 11. fordulójában a Videoton FC hazai pályán fogadta a Puskás Akadémia FC együttesét. A találkozó első félidejében gyorsan kétgólos előnybe kerültek a vendégek, Gyurcsó és Suljic góljaival azonban felállat a hátrányból a Vidi. A második félidőben hatalmas erőket mozgósított a győzelemért a Vidi, s végül Gyurcsó második góljával mindhárom pontot otthon tartotta Pető Tamás alakulata.
    A találkozó legelején rögtön a Videoton szerezhetett volna vezetést. Az 5. percben Gyurcsó cselezgetett a jobboldalon, majd középre ívelt labdáját Pölöskei centikkel fejelte a jobb kapufa mellé. Egy perccel később azonban utolérte a Vidit a végzet. Vinícius szabadon vezethette fel a labdát a saját térfelén, a brazil hátvéd viszont óriásit hibázva elveszítette a labdát, Lencse pedig senkitől sem zavartatva iramodhatott meg Danilovics kapuja felé. Nem is hibázott a Puskás támadója, aki nagyon higgadtan passzot a bal alsó sarokba. A 16. percben hatalmas lehetőséget puskázott el a Vidi: egy labdaszerzés után Suljic passzolt jobbról középre, Oliveira azonban mellé tudta lőni a kihagyhatatlan ziccert. Nem sokkal később újabb góllal büntette a Videoton hibáit a Puskás Akadémia FC: Bacelic-Grgic visszagurított szögletét Pekár László hatalmas erővel bombázta 16 méterről a jobb felső sarokba. A Puskás kétgólos előnye után átvette a kezdeményezést a Videoton, de igazi ziccert nem tudtak kialakítani a hazaiak. Ami nem ment támadásból, az összejött szabadrúgásból, Gyurcsó a 33. percben szépen helyezett 23 méterről a kapu baloldalába. A szünetig még próbálkoztak a piros-kékek, de a hátralévő időben már nem változott az eredmény.
    A második félidőre egy nagyon elszánt Videoton lépett a pályára, ennek pedig hamar meg is lett az eredménye. Az 51. percben Suljic kényszerítőzött Feczesinnel, majd a visszakapott labdát szépen gurította a kapu bal sarkába a bosnyák támadó. A 60. percben akár meg is szerezhette volna a vezetést a Videoton, de Gyurcsó jobboldali szöglete után Suljic ordító ziccerben hibázott. Kisvártatva megint bajba kerülhetett volna a Vidi, de Lencse szintén hatalmas ziccerben a baloldali kapufát lőtte telibe a 67. percben. Egy perccel később már megint a Videoton veszélyeztetett, de Nego beadásáról Gyurcsó centikkel lemaradt. Pető Tamás, a Videoton FC vezetőedzője az utolsó negyedórára behozta Kovácsot és Simont is, így minden erejével a három pont megszerzéséért küzdött a Vidi. A 74. percben Nego centerezett ismét a jobboldalról, Gyurcsó pedig 11 méterről dropliból bombázott centikkel a bal felső sarok fölé. Veszélyes helyzete volt a Puskásnak is: a 77. percben egy vendég szöglet után Kelic bólintása után hárított bravúrral Danilovics. S hogy mennyire fontos volt lélektanilag ez a védés, arról a 79. perc képsorai szolgáltak bizonyítékul. Kovács vezette rá lendületből a labdát a Puskás védelmére, majd bokából Gyurcsó elé tálalt, aki Pogacsics lábai között a kapu közepébe lőtt. Nem sokkal a találkozó vége előtt Fiola piros lapjával még megfogyatkozott a Puskás, de ami ennél sokkal lényegesebb: kulcsfontosságú sikert aratott a Videoton FC.

Videoton FC – Puskás Akadémia FC 3-2 (1-2)
    G.: Gyurcsó 2, Suljic, ill. Lencse, Pekár