28
29
30
31

Sport hírek  -  2015. 10. 03. 21:30  -  Somos Zoltán, fotó: Simon Erika A cikk KÉPGALÉRIÁT tartalmaz
    Hosszabbítás, vereség, rossz fehérvári kosárrajt

Vereséggel kezdte a szezont a TLI-Alba Fehérvár, ráadásul hazai pályán kapott ki a Zalaegerszegtől. A rengeteg fordulatot hozó meccsen a rendes játékidő végén nem tudott élni esélyeivel az Alba, a hosszabbításban pedig a nagyot küzdő vendégek nyertek. Szerdén Körmendre utaznak Lóránték.

Mintha csak a Kassa elleni hazai felkészülési meccset játszották volna újra a csapatok, eleinte csak hármasból találtak be. Fehérvári részről Spurlock, Myles és Lóránt, a zalaiaknál Kerpel-Fromius és Pantelics célzott pontosan, és később sem tudtak elszakadni egymástól a felek. Az első negyed felétől a támdásban elbizonytalanodó Albával szemben jól érvényesült a vendégek rutinja, látszott, élnek az eséllyel, ha megérzik...
    Kinney jól mozgatta a Zetét, ideát ellenben hiányoztak Spurlock előszezonban megszokott pontjai. Szerencsére egy 9-0-ás Alba-roham új fordulatot adott a meccsnek a második negyedben, főleg a remekül beszálló, dobást sem hibázó Csorvásinak köszönhetően. Bencze Tamás, a vendégek mestere időkéréssel rázta fel övéit, ismét egyenlő lett. A félidőt két jó hazai támadás zárta, Markovics az utolsó másodpercben dobott duplát,amivel néggyel vezetett szünetben az Alba.
    Hamar egyenlített fordulás után a ZTE, amit azonban a legjpobb hazai periódus követett a meccsen. Markovicsék tizenkét pontot dobtak válasz nélkül, 51-39-re vezettek, vagyis úgy tűnt, akár sima is lehet a győzelem. Ehhez képest visszajött a meccsbe a Zete a védekezésben sok hibát elkövető Alba pedig ritmust vesztett. A magára találó Govens triplájával egyetlen pontra zárkóztak a vendégek, sőt, magyar vezérük, a 23 éves Kerpel-Fronius agresszív támadójátékával a negyedik negyedre mátr előnnyel fordultak!
    Elképesztően fordulatos volt a meccs, miután kilenccel elhúzott a ZTE, jött Myles triplája, Csorvási remek pillanatai, Supola hármasa, ás megint egyenlő volt! A kipontozódások és Pantelics sérülése miatt alacsony szerkezetre váltó zalaiak úgy tűnt, messze kerülnek a sikertől, amikor egy hihetetlen hektikus támadás végén Lóránt triplát dobott, és ezzel az utolsó előtti percben öttel ment az Alba. De Kerpel-Fronius megint villant, Mohácsi és Krapics pontjai pedig egyenlítést értek. Az utolsó másodpercekben két dobást is elrontott a Fehérvár, így hosszabbítás következett...
    Ez pont olyan volt, mint az egész meccs, maga a hullámvasút. Négy zalai pontra Spurlock és a legjobb fehérvári, Lóránt héttel válaszolt, hogy aztán még háromszor cseréljenek vezetést a csapatok... A véghajrában eladott labdával és lépéshibával követett el, helyrehozhatatlan hibát az Alba, így a nagyot küzdő vendégek végül jobban jöttek ki az adok-kapokból. Olyan volt a meccs, mint sok az előző szezonban: egy labda döntött, és nem az Alba javára.

TLI Alba Fehérvár - Zalakerámia ZTE KK 89-91 (20-22, 19-13, 18-25, 22-19, 10-12)

TLI Alba Fehérvár: Simon 3, Myles 12/6, Markovics 7, Spurlock 16/6, Lóránt 26/9, csere: Supola 5/3, Tóth 8, Csorvási 12
    Zalakerámia ZTE KK: Kinney 15/3, Govens 20/6, Kerpel-Fronius 21/6, Krapic 13/3, Pantelics 13/9, csere: Velkey 2, Mohácsi 6, Czinger