30
31

Sport hírek  -  2015. 10. 02. 21:30  -  Kaiser Tamás / fotó: Kiss László
    Fehérvár AV 19: vereség az EBEL-ben, győzelem a MOL Ligában

A sérülésektől tizedelt Fehérvár AV 19 mindkét felnőtt csapat pályára lépett a pénteki játéknapon. A Volán EBEL-együttese Salzburgban vendégeskedett, míg a „fiatalok” a MOL Ligában, hazai pályán fogadta a Brassót. Előbbi kikapott, míg utóbbi fordulatos meccsen tudott győzni 4-3-ra.

A Fehérvár AV 19 a sérülések miatt mindössze öt bekkel utazott el Salzburgba, ahol az előzmények tudatában bravúr lett volna a győzelem, igaz, a Bikák otthonában már láttunk sok mindent, ha a Volán volt a vendég. Ezúttal azonban a házigazdák győzelemre váltották a papírformát. Az első harmadban emberelőnyből talált be Wesler, majd a második játékrész elején Sterling is gólt szerzett, ezzel már kettő volt közte. Sőt, 38 másodperccel ezután Latusa is betalált, így a 23. percben már 3-0 állt az eredményjelzőn. A 32. percben Sárpátki ugyan szépített, fél perccel a második harmad vége előtt Beach állította vissza a háromgólos különbséget. Kilenc perccel a vége előtt jött Fahey, és meglőtte az ötödik Salzburgi gólt, majd Wesler ütötte saját maga második, csapata hatodik gólját három perccel a vége előtt. A Volán simán kapott ki Salzburgban, nincs tehát jó formában Rob Pallin alakulata.

Red Bull Salzburg - Fehérvár AV 19 6-1 (1-0, 3-1, 2-0)
    A MOL Ligában Tyler Dietrich csapatára az első idei magyarországi mérkőzésén pályára lépő Brassó várt. A „kis” Volán pedig hamar kétgólos előnybe került, először Bodó talált be emberelőnyből, majd pedig Orbán emberhátrányból. Aztán még a harmadban gyorsan egyenlített a Brassó, Molnár és Bíró Gergő is négy a négy ellen volt eredményes, de játékrész mégis fehérvári előnnyel ért véget, a 18. percben Holmberg ütött be egy kettős fórt. A második játékrészben ismét egalizált a Corona, a 25. percben Virág lőtt gólt, így az utolsó húsz perc 3-3-ról indult. A záró szakasz fehérvári fölényt hozott, aminek meg is lett az eredménye, a 47. percben Preston Shupe szerzett ismét vezetést a Volánnak, a végén ugyan még kapott egy emberelőnyt a vendégcsapat, és még a kapusukat is lehozták, de gólt nem sikerült szerezniük, így a Volán győzött, 4-3-ra, ami azt jelenti, hogy legutóbbi négy meccsén 12 pontot gyűjtött, és 15-6-os gólaránnyal büszkélkedhet a csapat ezeken az összecsapásokon.

Fehérvár AV 19 - ASC Corona Brasov 4-3 (3-2, 0-1, 1-0)