30
31

Sport hírek  -  2015. 09. 27. 20:10  -  Somos Zoltán
    Fehérváron sem botlott az EBEL-listavezető Znojmo

Egy héttel a Znojmóban elszenvedett 2-1-es vereség után hazai jégen próbált visszavágni a szezont bombaformában kezdő cseheknek a Fehérvár AV19. Nem sikerült, a gól nélküli első harmad után a vendégek kapták el hamarabb a fonalat, és a hajrában már megőrizték előnyüket, hiába lőtt többször kapura a Volán. Érződik a sérültek hiánya, harmadszor kapott ki sorozatban a Fehérvár.

Hetényi Zoltán védett ezúttal a Volánban, és az első játékrészben útját is állta valamennyi cseh kísérletnek. Tízszer próbálkozott a Znojmo, ami nem sok, ellenben a fehélrvériak hat lövése kifejezetten kevés volt... Bartalis, Sarauer, Banham továbbra is sérült, és bizony nagyon hiányoznak a pontjaik. De amíg a csehek sem lőttek gólt, bármi elképzelhető volt, hiszen nem játszott alárednelt szerepet a listavezető ellen a Volán. A második harmadban már többször lőtt, mint ellenfele, mégis ekkor dőlt el a meccs - nem ide...
    A 30. és 37. percben betaláltak a vendégek, második góljukat a korábbi fehérvári közönségkedvenc, Yellow-Horn ütötte, aki aztán még jobban megforgatta a kést a hazai szurkolók szívében, mert a harmadik harmadban ismét beköszönt. 0-3 után már nem maradt reális esély a pontszerzésre, az utolsó másfél percben egy gólváltás fért még bele a meccsbe. Martinelli hat másodperccel a vége előtt ütötte a szépítő gólt, de ez aligha zavarta a Znojmót, amely folytatta jó sorozatát. A mieink meg a rosszat, háromszor kaptak ki egymás után - pénteken lehet javítani, de az sem lesz könnyű, hiszen Salzburgba utazik a Volán.

Fehérvár AV19 - Znojmo 1-4 (0-0, 0-2, 1-2)
    Gl.: Martinelli, illetve Yellow-Horn (2), Stach, Tomas.