28
29
30
31

Sport hírek  -  2015. 09. 25. 18:33  -  Somos Zoltán, fotó: Simon Erika A cikk KÉPGALÉRIÁT tartalmaz
    Alba-triplák és hazai siker a TLI-Székesfehérvár kosártornán

Hazai tornája döntőjét játszotta a TLI-Alba Fehérvár a Kassa ellen. Igazi dobópárbajt láttunk a meccs elején, szünetig a fehérváriak 62, a vendégek 64 százalékkal dobták a triplát, és félszáz pontig jutott az Alba. A második félidőben sikerült növelni az előnyt és összesen tizenhat triplát szerezve 90-82-re megnyerni a döntőt.

A döntő elején triplákkal hangoltak a csapatok, mindkét oldalon kettő esett be az első két percben. Anthony Myles hozzátett a sajátjához egy duplát is, majd még egy hármast - csakhogy a kassaiak is rendre jól céloztak kintről. Hat perc alatt 43 pontot termeltek a csapatok és 11 triplát (!) láttunk, de még nem volt vége. A cserék sem nagyon törték meg a lendületet, Saunders is bevágott egy hármast...

A torna leglátványosabb negyedét 33-28-ra nyerte az Alba, de a második egy 7-0-ás kassai rohammal kezdődött. Csorvási harcosságát ünnepelte meg a hazai tábor, kellettek is a centerpontok, mert palánk alatt jól védekeztek a szlovákok. Sokkal nehezebben születtek a kosarak, mint a meccs elején, szenvedős, küszködős játékrész volt ez. A végén azért megint láttunk három triplát, hazai részről Spurlock és Lóránt talált be, kicsit úgy tűnt, erre az egy fegyverre alapozza támadásait a Dzunics-csapat.
    Az amerikaiak közül Anthony Myles (10) és Tristan Spurlock emelkedett ki a mezőnyből a döntőben, mindketten öt triplát dobtak
    Baldovsky tempójával és Jacobo triplájával átvette a vezetést a Kassa, a mieinknek nem volt mélységi játéka. Úgyhogy Chery, majd Myles is kintről szerzett kosarat... Utóbbi ellenállhatatlanul játszott ekkor, huszadik pontját szerezve egy 13-0-ás Alba-részhajrát vezényelt, és már tizenkettővel vezetett csapata. A zónára váltó vendégek ezután közelebb jöttek, de a harmadik negyed utolsó másodpercében Csorvási értékesített egy ziccert, és nyolc pont előnnyel vérhatta a záró etapot az Alba.

Ez pedig megmaradt a végére is, mert amikor kellett, a negyedik játékrészben is tudott kosarat szerezni Dzunics Braniszláv csapata. Spurlock és Myles egyaránt öt-öt triplával zárt, kettejük teljsítménye meggyőző volt. A próbajátékon lévő Sunderstől kevesebbet láttunk, az irányító Chery pedig, bár nem dobott rosszul és néhány lerohanást is vezetett, még adós az igazán jó játékkal. Az Alba megnyerte a hazai rendezésű kupát, jövő héten a Kaposvárral játszik edzőmeccset, majd jön a ZTE elleni bajnoki rajt.
    TLI Alba Fehérvár - KB Kosice 90-82 (33-28, 17-19, 21-16, 19-19)
    Alba: Simon 7/3, Myles 22/15, Markovics 10/3, Spurlock 17/15, Lóránt 10/3, csere: Chery 12/6, Saunders 3/3, Supola 2, Csorvási 7, Tóth P., Filipovics