29
30

Sport hírek  -  2015. 09. 23. 20:59  -  Németh Zoltán, fotó: Kiss László
    Szünet után FKC-fordítás és győzelem a Debrecen ellen

Az MTK-tól elszenvedett váratlan vereség után nem sok ideje maradt összekapnia  magát a Fehérvár KC csapatának. A közvetlen riválisnak számító Debrecen érkezett a Köfém-csarnokba, és a rangadó első félideje után még vezetett. A második játékrész azonban a nagyot küzdő FKC-é volt, a nyolcgólos Tápai vezérletével nyert Bakó Botond csapata.

A DVSC-TVP ellen aztán bizonyította a Fehérvár KC, hogy tanult a múlt hétvégi, kínos vereségből. A fehérvári mérkőzés első félidejét jól kezdte az FKC, a remek formát mutató Bandelier-Herr-Tápai lövő-hármas vezetésével a 9. percben már 7-4 volt az állás. A folytatásban aztán került némi porszem a gépezetbe, a kimondottan jó formát mutató debreceniek remekül használták ki a védekezésbe becsúszó hibákat, így a szünetre a vendégek vonulhattak 17-16-os előnnyel.

A második játékrészben aztán minden területen feljavult a házgazda, Mayerék a 39. percben átvették a vezetést, melyet később már nem is engedtek ki a kezükből. Ugyan végig szoros volt a csata, de komoly veszély nem fenyegette a hazai győzelmet, a 8 gólt vágó Tápai vezetésével a Fehérvár KC 29-27-re nyert. Folytatás szeptember 26-án a Ferencváros vendégeként.