28
29
30
31

Sport hírek  -  2015. 09. 19. 22:40  -  Samu Miklós, Fotó: Simon Erika A cikk KÉPGALÉRIÁT tartalmaz
    Vastaps Sóstón - kiütéses győzelmet aratott az Újpest ellen a Videoton FC

Szombaton este a húszszoros magyar bajnok Újpest együttesét fogadta hazai pályán a Videoton FC. A találkozón végig szervezetten játszó fehérváriak az 58. percben Gyurcsó tizenegyes góljával szereztek vezetést, majd a technikás szélső egy kiugrást követően végleg eldöntötte a három pont sorsát. A végeredményt a csereként beálló Kovács István állította be, így a Vidi teljesen megérdemelten nyert 3-0-ára.
    Egyik együttesnek sem lehetett része túl sok sikerélményben a közelmúltban. A Videoton 2-0-s vereséget szenvedett idegenben, a Paks ellen a 8. fordulóban, míg a vendég újpestiek az elmúlt két kör mindegyikén az utolsó pillanatokban engedték ki a kezükből a biztos vezetést. Az elmúlt szezon statisztikái viszont mindenképpen a Vidi mellett szóltak a szombati – alsóházi – rangadó előtt. A 2014/15-ös bajnokságban Gyurcsó Ádáméknak oda-vissza sikerült legyőzniük a fővárosiakat. A két patinás egyesület szebb napokat is megélt, a tabellán elfoglalt helyezésük legalábbis erről árulkodik. A lila-fehérek a 8., míg a Videoton az utolsó előtti, 11. pozícióból vághatott neki a szombat esti meccsnek. Pető Tamás vezetőedző a Danilovic - Nego, Lang, Vinícius, Stopira - Pátkai, Simon, Pölöskei - Oliveira, Gyurcsó, Suljic kezdő tizenegyet küldte csatába az Újpest ellen.
    A hazai piros-kékeknek égetően nagy szükségük volt a győzelem megszerzésére, némi meglepetésre azonban az Újpest kezdte aktívabban a találkozót. A harmadik percben máris dolga akadt Danilovics kapusnak, aki a Mohl Dávid által előreívelt labdát szedte fel kitűnő ütemben Sallói elől. Két perccel később ismét a hazaiak hálóőrének kellett remekül kivetődnie Andric baloldali beadására. A 12. percben ismét ígéretes sansz kínálkozott a vendégek előtt, ám Sallói nagy helyzetben csúnyán elhibázta a 13 méteres lövését.
    A Videoton első veszélyes lehetőségére egészen 26 percet kellett várniuk a drukkereknek. Ekkor – az éppen Újpestről érkező – Asmir Suljic tört be a vendégek tizenhatosán belülre, majd Gyurcsóhoz továbbított, akinek lepattant lövését Pölöskei szúrta rá, ballábas lövése fél méterrel kerülte el a bal alsó sarkot. A 32. percben a mérkőzés addigi legszebb akcióját vezette végig a Videoton. Filipe Oliveira viharzott el a baloldalon, majd precíz beadását a hosszún érkező Loic Nego bombázta kapura, Balajcza azonban hatalmas bravúrral paskolta oldalra a labdát. Az első játékrészt második felében a Videoton egyértelműen átvette a kezdeményezést, és több helyzetet is kialakított. A 35. percben Oliveira egy csel után lőtt a bal tizenhatos sarkáról, Balajczának pedig megint óriásit kellett védenie. Egy perccel később viszont már az Újpest szerezhetett volna gólt egy kapu előtti kavarodásból, végül Simon tudott felszabadítani. Az első félidő vége előtt öt perccel Andric remekül szöktette a Ferencváros ellen gólt szerző Diagne-t, aki veszélyes szituáció végén lőtt csúnyán kapu fölé. A 43. percben szinté nagy gólszerzési esély adódott a Vidi előtt. Suljic remekül várta be a baloldalon felfutó Oliveirát, akinek középre passzolt labdáját Gyurcsó lőtte kapura, Litauszki azonban még idejében vetődött bele a lövésbe. Több lehetőség már nem volt az első 45 percben, így gól nélküli döntetlennel mentek pihenőre a csapatok.

Az első félidővel ellentétben a második játékrészt nagy aktivitással kezdte a Videoton FC. Az 51. percben ráadásul egy büntető is kijárt volna a hazaiaknak: Oliveira baloldali beadását Nego lőtte kapura, a próbálkozás azonban Diagne kezéről lepattant, Solymosi Péter sípja viszont néma maradt. Hat perccel később újra Balajcza olvasta kiválóan a játék menetét, és még idején tudott felszabadítani Gyurcsó elől, aki Pátkai indítása után szabadon törhetett volna kapura.
    Az 58. minutumban teljesen jogos büntetőhöz jutott a Videoton, miután Suljic beadásába Mohl kézzel ért bele. A tizenegyesnek Gyurcsó futott neki, és nagy magabiztossággal lőtt a háló közepébe az elvetődő Balajcza mellett. A 72. percben aztán még nehezebb helyzetbe kerültek az újpestiek. Heris szabálytalankodott csúnyán Kováccsal szemben, az eset után pedig a második sárga lapot is felmutatta neki a játékvezető, így mehetett zuhanyozni a vendégek jobb bekkje. A piros lapot követően az Újpest elkeseredett rohamot indított legalább az egyik pont megszerzéséért, Nebojsa Vignjevic alakulata azonban nem tudta feltörni a Videoton szilárd védekezését. A 84. percben ráadásul Gyurcsó végleg el is dönthette volna a meccset, hiszen már csak Balajcza állt vele szemben, ám milliméterekkel a jobb kapufa mellé gurított. Ami azonban késett, nem múlott: a 86. percben egy bedobás után Gyurcsó megint egy az egyben vihette Balajczára, majd az Újpest kapusának hóna alatt a kapuba bombázott. A vendégek teljesen szétestek a végére, egy gyors hazai támadást követően Suljic passzolt a csereként beálló Kovácshoz, aki beállította a 3-0-s végeredményt.

Videoton FC - Újpest FC 3-0 (0-0)
    G.: Gyurcsó 2, Kovács